Mladší žáci hostí v sobotu Vítkovice, ostatní týmy jedou hrát ven

Mladší žáci hostí v sobotu Vítkovice, ostatní týmy jedou hrát ven

(30.10.2014) Stojíme na prahu listopadu a počasí se začíná ochlazovat. Také v důsledku toho končí mládežnické fotbalové soutěže a mladým třineckým nadějím zbývají odehrát poslední jedno nebo dvě kola podzimních částí jejich soutěží. O prvním listopadovém víkendu bude mít devatenáctka volno a mladší dorostenci zamíří v neděli do Prostějova. Starší žáci se vydají v sobotu do Šumperka, doma budou hrát rovněž v sobotu pouze žáci mladší, kteří přivítají soupeře z Vítkovic. Přijďte se na boje nejmladších třineckých fotbalistů podívat.

Kategorie: Dorostenci

Nejstarší dorostenci do 19 let mají o víkendu volno, protože utkání s Havlíčkovým Brodem (2:5) předehráli už v úterý a poslední kolo podzimní fáze odehrají až za týden v Šumperku.

To sedmnáctka pokračuje v nastoleném tempu a o víkendu hrát bude. V říjnu se svěřenci trenéra Hrazdílka prezentují docela nevyrovnanými výkony a střídají porážky s vítězstvími. Na začátek měsíce doma jednoznačně podlehli Slovácku a prohráli i ve Frýdku-Místku, ale tři body potom přivezli z Hlučína. Následovala domácí porážka s Karvinou, z níž se ale Třinečtí také dokázali vzpamatovat a před týdnem znovu před vlastním publikem porazili Hodonín 3:1. Dvěma brankami se v zápase blýskl Samiec a v tabulce se Třinec posunul na 9. místo, které hájí s osmnácti body. Stejný počet bodů má také osmá Opava, desátý Kroměříž ztrácí na Slezany bod. V dalším kole se Třinečtí utkají s Prostějovem, kterému v pořadí náleží až 16. příčka se ziskem desíti bodů. Naposled pak Moravané prohráli ve Frýdku-Místku 1:3. V loňské sezoně však ve vzájemných duelech s Třincem dominovali, doma zvítězili 3:1, v Třinci na jaře už těsněji 1:0. Doufejme, že nyní potvrdí hutníci roli mírného favorita. Hrát se bude v neděli od 10:00 v Olympijské ulici v Prostějově.

Mladší dorostenci do 16 let zatím se svými výkony a výsledky v dorostenecké kategorii určitě spokojeni nejsou. A přestože v srpnu a v září dokázala parta kouče Procáka nasbírat nějaké ty body, v říjnu to Slezanům ani za mák neklapalo. Třinec prohrál šest zápasů v řadě a je na čase zase začít bodovat. V posledních třech duelech nestačil Třinec na Hlučín, Karvinou, ani Hodonín, kterému před týdnem na domácím hřišti podlehl 1:2. Do konce podzimní části zbývají dvě kola a Třinečtí okupují 14. pozici s desítibodovým kontem. Bodově stejně je na tom i patnácté Znojmo, ale ani odstupy od dalších týmů nejsou značné. V utkání šestnáctého kola bude soupeřem Třince Prostějov. Moravský celek najdeme v klidném středu pořadí na 8. místě s dvaadvaceti body. Poslední představení se ovšem Prostějovu vůbec nepovedlo a z Frýdku-Místku odjel s debaklem 1:7. V předešlém ročníku se oba soupeři kvůli rozdělení soutěže na sever a jih nepotkali. Jak dopadne první vzájemný zápas v dorostu? To se určí v neděli ve 12:00 v Prostějově na stadioně v Olympijské ulici.

Kategorie: Žáci

Patnáctka neměla zrovna nejpovedenější vstup do sezony 2014/15, ale poradila si s úvodními smolnými výsledky a postupem času se oklepala. Od konce září pak svěřenci trenéra Andrejka ve většině případů vítězí. Po třech vítězstvích v řadě nad Uničovem, Hranicemi a Hlučínem jejich sérii sice přerušil na domácí půdě Přerov, ale v domácím zápase s Bílovcem se Třinečtí vrátili na vítěznou vlnu. Trenér Andrejko nebyl po výhře 3:1 úplně spokojen s herním projevem svého mužstva, ale cenil si důležitých bodů, na kterých se velkou měrou podílel autor dvou branek Latocha. V devítičlenné tabulce se Třinec po vydřeném vítězství usadil na 5. místě s patnácti body a na své příčce je zcela osamocen, neboť na čtvrtý Přerov ztrácí čtyři body, šestý Bílovec je o zase o tři body za Třincem. V dalším kole pojedou Slezané bojovat do Šumperka. Ten tabulku suverénně s děvatadvaceti body vede a dosud neprohrál. Naposled rozstřílel Přerov 6:0, z Třince si na konci srpna odvezl těsné vítězství 2:1. Třinečtí se pokusí nelichotivý výsledek vrátit a zabrzdit suverénní šumperskou jízdu v sobotu od 11:00 na šumperské umělé trávě.

Starší žáci do 14 let zatím prožívají sezonu snů. V dosavadních jedenácti zápasech sedmkrát zvítězili, třikrát remizovali a pouze v jediném případě byl jejich soupeř silnější. Na přelomu září a října drželi fotbalisté vedení trenérem Martinčíkem úspěšnou šňůru čtyř vítězství, kterou přerušil až před dvěma týdny na domácí půdě Přerov, když Třinecké přetlačil v poměru 3:2. V dosud posledním utkání hostil Třinec soupeře z Bílovce, o poločase vedl o jednu branku, ale ve druhé půli dokázal nastřílet dalších pět a zvítězit tenisovou terminologií kanárem, tedy 6:0. V tabulce to pro mladé Slezany znamená udržení 2. pozice se čtyřiadvaceti body a pouze bodové manko na vedoucí Přerov. Třinec má ovšem hned v patách HFK Olomouc a právě Bílovec. O víkendu se střetne se Šumperkem, který drží 7. místo se ziskem desíti bodů. Naposled fotbalisté z podhůří Jeseníků nestačili na lídra z Přerova 1:5 a z Třince si v srpnu odvezli ještě potupnější prohru 1:6. Do Šumperku tak Třinečtí pojedou v roli favorita, ale nic nesmí podcenit. Zápas začne v sobotu v 11:45 na umělé trávě v Šumperku.

V kategorii mladších žáků už situace pro oko třineckého fanouška bohužel tak radostná není. Třináctka se potýká s dlouhou šňůrou porážek, která se s týmem kouče Hadravy táhne již od poloviny září. Tehdy Třinec podruhé a zatím naposled zvítězil 4:6 v Hranicích, ale následně prohrál sedmkrát v řadě, a to ve většině případů bez reálné šance na body. V posledních třech zápasech Třinečtí prohráli ve Frýdku-Místku, doma nestačili na ostravský Baník a porážku 2:11 přivezli před týdnem z Přerova. V pořadí se Třinec krčí na 13. místě se ziskem šesti bodů, na dvanácté Hranice ztrácí body tři, je na tom bodově totožně jako čtrnáctý Šumperk a od posledního HFK Olomouc ho dělí šest bodů. V posledním zápase podzimní části narazí Třinec na Vítkovice. Ostravské mužstvo zaujímá v tabulce 7. pozici se ziskem devatenácti bodů. Před týdnem Vítkovice v napínavém zápase podlehly Sigmě Olomouc 5:9. V minulé sezoně uspěly Vítkovice proti Třinci v domácím prostředí 12:4, zpod beskydských kopců odvezly výhru 5:1. Nyní se bude hrát v sobotu od 10:00 na stadioně na Borku.

Mladší žáci do 12 let jsou na tom vůbec nejhůře ze všech mládežnických celků Třince, neboť v této sezoně ještě ani jednou nebodovali. Svěřenci kouče Vranaye prohráli všech třináct zápasů, největší šanci na body měli v září v Hranicích, odkud odjeli s porážkou 7:8, jenomže v dalších zápasech na své soupeře herně nestačili. Obrovský rozdíl byl patrný i v posledních třech zápasech, v nichž naše dvanáctka prohrála ve Frýdku-Místku, doma s Baníkem Ostrava a před týdnem v Přerově. Přerovská Viktorie vedla již po prvním utkání 10:0, v konečném účtování zvítězila 19:3. Podzimní část ročníku zakončí Třinec domácím soubojem s Vítkovicemi. Vítkovice okupují 8. příčku s osmnácti body, ale v předchozím kole jednoznačně nestačily na olomouckou Sigmu a podlehly jí doma 8:16. Přesto mají na kontě šest vítězství a v Třinci budou určitě favoritem. Ale třinečtí žáci nedají nic zadarmo a na závěr podzimu o první body rozhodně zabojují. Utkání začíná od 11:30 v sobotu na stadioně na Borku.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál