Trenér juniorky zve na Spartu: Byl bych rád, kdyby nás fanoušci podpořili

Trenér juniorky zve na Spartu: Byl bych rád, kdyby nás fanoušci podpořili

(15.03.2015) Nedělní program v areálu na Lesní obstará velký duel. Do Třince přijede juniorka pražské Sparty. Slavný klub využívá Juniorskou ligu nejen ke zkvalitnění práce s mládeží, ale rovněž v ní dostávají příležitost hráči, kteří pravděpodobně nenastoupí za A-mužstvo. Utkání Třinec – Sparta začne v 11:15.

V posledním kole proti Bohemians se na soupisce Sparty objevilo hned pět hráčů s většími zkušenostmi v A-mužstvu. Diváci mohli vidět například brankáře Millera, trio obránců Kováč, Švejdík, Podaný, nebo útočníka Řezníčka, jenž do Prahy přestoupil v závěru přestupního termínu z Příbrami.

Jak vidí dosavadní průběh jarní části trenér Třince Kamil Papuga a co mu první tři zápasy ukázaly? „Ukázaly nám, že to pro nás bude stejně náročná soutěž jako v předchozích sezónách. Zvláště, když jsme ještě více omladili kádr,“ prozradil třinecký kouč.

Překvapením bylo domácí vítězství nad Jabloncem. Jak těžké to bylo s tak mladým kádrem?

„Musím přiznat, že i když v týmu nastupují hráči jako Samiec (r. 1998), Zimka (r. 1997), nebo Puczok (r. 1997), tak nám výraznou měrou pomáhají hráči širšího kádru A-mužstva, což je poznat jak v kabině, tak na hřišti. S Jabloncem jsme všichni táhli za jeden provaz, obětavě se vydali a výhru jsme si za náš výkon zasloužili.“

V Příbrami proti vám nastoupil zkušený střelec Pavel Fořt. Dal vám dva góly. Jak moc pomůže týmu a hlavně obráncům, pokud proti nim stojí útočník s evropskými zkušenostmi?

„Ono jim to moc nepomůže, spíš to mají těžší. Na druhou stranu to jsou pro ně obrovské zkušenosti setkat se naostro na hřišti s takovým zkušeným hráčem.“

Vašim nejbližším soupeřem je Sparta, která má na listině vykartovaných obránce Brabce s Costou. Je tedy možné, že oba zavítají do Třince. Jak se na toto utkání těšíte?

„Sparta má dost talentovaných a výborných hráčů, na které se těšíme a chceme udělat co nejlepší dojem a výsledek. Nemyslím si, že zmíněná dvojice přijede do Třince, aby mohla hrát na umělé trávě, ale i oni mohou překvapit.“

Zápas se uskuteční na trávníku s umělým povrchem, přesto diváci by tomuto zápasu mohli dodat šťávu, souhlasíte?

„Ano. Dost diváků přišlo již na Jablonec a já jsem jen rád, že se potvrdila má slova o tom, že by se měla Juniorská liga hrát místo pondělí v neděli. My jsme po dohodě s kluby již některá svá utkání přesunuli na neděli. Má slova potvrdili i trenéři ostatních klubů, kteří s námi v neděli hráli. Fotbal se hraje pro lidi. Byl bych rád, kdyby nás fanoušci podpořili.“

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U12: Ani třígólový náskok na výhru nestačil

Utkání vypadalo slibně pro třinecké mužstvo od prvních minut. Skóre otevřel Adam Babilon již v šesté minutě a ani ne po dvaceti minutách hry vyhrávala Hrazdílkova družina 3:0. Bohužel se tento náskok nepodařilo hochům udržet. Frýdek celé utkání otočil a zvítězil na domácí půdě Třince 5:3.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál