Další klíčový duel o záchranu, soupeřem je Ústí nad Labem

(20.03.2015) Další důležité utkání sehrají naši fotbalisté tuto sobotu, kdy na domácím trávníku přivítají další severočeský klub. Do Třince přijede Ústí nad Labem, které v jarní části ještě neztratilo ani bod, díky čemuž vystoupilo ze sestupové vody. Zápas začíná v 10:15.

Sponzor utkání

Info o utkání

FK FOTBAL TŘINEC

Porážka s Opavou je zapomenuta, avšak jedno poučení z tohoto utkání je třeba si vzít. „Nemůžeme dělat takové triviální chyby. To potrestá každý soupeř,“ svěřil se po duelu v Opavě třinecký trenér Marek Kalivoda.

Ten bude moci počítat s navrátilcem po karetním trestu Michaelem Hupkou. „Jsem rád, že se vrátí do sestavy, protože v Opavě by nám hodně pomohl v rozehrávce. Budeme v nejsilnějším složení,“ prozradil třinecký kouč.

FK Ústí nad Labem

Ústečtí přezimovali na první sestupové pozici, když za šestnáct podzimních kol nasbírali pouze čtrnáct bodů za čtyři vítězství, dvě remízy a deset porážek. Evropský šampión z roku 1980 a momentální trenér Ústí Petr Němec přišel k týmu po 6. kole, kdy měl tým na kontě pouhý bod.

Němec zapracoval na fyzické kondici a ve zbylých deseti zápasech uhrál 13 bodů. V zimě si vzal tým do parády, rozloučil se s pěti hráči a přivítal v týmu Alena Melunoviče z Teplic.

Výsledkem tvrdé zimní práce je povedený jarní start. V prvním utkání Ústí doma zdolalo Opavu 1:0, o týden později si poradilo v derby s Mostem, který rovněž porazilo 1:0. V sobotu se poprvé na jaře představí na hřišti soupeře. Ústečtí vycestovali do Třince již dnes v poledne.

Podzimní vzájemné utkání

První vzájemný souboj v této sezóně dopadl lépe pro třinecké fotbalisty. Přestože po poločase prohrávali gólem Veverky 1:0, po změně stran dokázali třemi góly výsledek otočit a ze severu Čech si odvezli všechny tři body.

FK Ústí nad Labem – FK FOTBAL TŘINEC 1:3 (1:0)

Branky: 36. Veverka – 50. Vomáčka, 57. z penalty Malíř, 88. Kubáň. Rozhodčí: Orel – Pilný, Arnošt. Žluté karty: Novák – Kubáň. Návštěva: 758 diváků.

Ústí nad Labem: Novák – Vraštil, Zukić, Vaněk, Šraga – Peterka (76. Smola), Kuč (63. Jursa), Martykán – Krátký, Veverka, Pavlata (70. Manev). Trenér: Lukáš Přerost.

Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, Čelůstka, Kubáň – Malíř (72. Málek), Motyčka (87. Matoušek), Hupka, Ceplák – Joukl, Smetana (16. Dedič). Trenér: Marek Kalivoda.

Takto se radovali třinečtí fotbalisté po vítězství 3:1 v Ústí nad Labem.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím sobotního duelu bude žena, zkušená druholigová sudí Jana Adámková, od pomezních čar jí budou pomáhat Jiří Kříž a Zdeněk Arnošt.

Zpravodaj a soutěž

I tuto sobotu budeme v případě příznivého počasí soutěžit o poukázky do Relax centra Třinec v hodnotě 400 Kč. Stačí si zakoupit Bulletin za 10 Kč a pak mít chuť soutěžit v poločasové dovednostní soutěži.

Kromě toho si v zakoupeném zpravodaji můžete přečíst rozhovor s Pavlem Hlochem například o tom, jak ho uchvátily místní železárny.