Trenér Kalivoda: Zranění Gajdošíka bylo velkým oslabením

Trenér Kalivoda: Zranění Gajdošíka bylo velkým oslabením

(11.05.2015) Čtyři góly v třinecké síti, poprvé v sezóně, to musel po utkání skousnout domácí trenér Marek Kalivoda. Tým zkušeného trenéra propadl ve druhé polovině prvního poločasu, kde inkasoval tři góly. To se projevilo i na hodnocení třineckého kouče.

„Soupeř nás potrestal za každou větší individuální chybu, které jsme udělali. S týmem, jako je Varnsdorf, nemůžeme od úvodních minut létat nahoru dolů. Jejich síla v koncovce je velká, což nám ukázali. My jsme chtěli hrát ze středového bloku a chodit do brejků. Úvod utkání se nám vydařil, Smetana tam měl tutovku, vzápětí jsme dali gól na 1:0. Bohužel pak přišly tři chyby a Varnsdorf je dokázal potrestat. První gól padl z penalty, při druhém Čelůstka hlavičkoval jen do šestnáctky a při třetím uklouzl Paleček. Náš projev byl horší, na hráčích bylo vidět, že jsou zaskočení,“ zhodnotil první půli trenér aktuálně třináctého celku Fotbalové národní ligy.

Druhý poločas už byl z třinecké strany úplně jiný. „Druhou půli jsme odehráli velice dobře. Utkání se lámalo kolem 60. mnuty, kdy jsme měli čtyři šance na to, abychom s výsledkem ještě něco udělali, bohužel nám dnes nebylo souzeno. V závěru si to hosté zkušeně pojistili čtvrtým gólem. My jsme navíc nevyužili další šanci v podání Motyčky. Když to shrnu, dnes rozhodly individuální chyby a naše špatná koncovka,“ zhodnotil zápas Marek Kalivoda.

Třinecký trenér musel řešit velký problém už po 14 minutách, kdy na hřišti nemohl pokračovat slovenský ofenzivní záložník Marek Gajdošík. „Bylo to velké oslabení. Ten klučina byl nastartovaný na pravého obránce soupeře. Tam jsem viděl cestu, jak bychom se mohli do šestnáctky dostat. Bohužel po jeho odchodu naše síla na levé straně v první půli klesla. Naštěstí se to po změně stran zlepšilo,“ okomentoval nepříjemnou situaci třinecký lodivod.

Hostující trenér Zdenko Frťala mohl být po utkání velice spokojen. Jeho tým se po vítězství 4:1 vrátil na druhou příčku Fotbalové národní ligy. „Jsme hrozně rádi, že jsme domácí dokázali porazit, protože před zápasem jsme měli nějaké zdravotní problémy. Kluci ukázali obrovskou vůli a sami sobě dokázali, že jsme schopni hrát fotbal, na který jsme byli zvyklí. Tím jsme se prezentovali hlavně v první půli a završili to poločasovým vítězstvím 3:1. Ve druhé půli jsme byli nachystaní vycházet z obrany do rychlých protiútoků, ale moc se nám to nedařilo i zásluhou domácích, kteří se rapidně zlepšili oproti prvnímu poločasu. Naštěstí se nám po třech šancích Třince podařilo vstřelit uklidňující gól na 4:1. Vážíme si tohoto úspěchu, ale čeká nás daleká cesta a už ve středu utkání s nevyzpytatelným Mostem,“ prozradil lodivod severočeského celku.

Pro Varnsdorf mohou být tři body z Třince velmi cenné před dalšími souboji, protože Zlín ztratil v Olomouci. „Všichni ví, že jsme na nějaké vlně, kdy to rveme opravdu i štěstím, ale kluci na hřišti nechávají všechny své síly. Momentálně se nedíváme na fotbalovou krásu, ale děláme vše pro to, abychom měli výsledky. V boji o postup nebo o záchranu potřebujete body. Jsem přesvědčen, že ještě ve zbývajících čtyřech kolech někdo zaváhá. Uvidíme, jak to dopadne,“ řekl trenér druhého celku tabulky Zdenko Frťala.

Další kolo, konkrétně šestadvacáté se uskuteční už ve středu od 17 hodin, kdy naši fotbalisté jedou na druhý konec republiky do Sokolova.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Těší nás, že jsme to konečně zlomili, řekl Leonid Akulinin

Tři body a druhé domácí vítězství sezony v utkání s Chrudimí zajistil třineckým fotbalistům Leonid Akulinin. Ukrajinský útočník se střelecky prosadil potřetí v sezoně, předtím skóroval proti Brnu a Vítkovicím.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál