Lukáš Paleček: Nechceme skončit čtrnáctí!

Lukáš Paleček: Nechceme skončit čtrnáctí!

(26.05.2015) Po zdravotních trablích, které způsobily, že utkání s Pardubicemi opustil po prvním poločase, se brankář Lukáš Paleček dal dohromady a v neděli mohl spolu se spoluhráči oslavovat první vítězství po osmi zápasech.

Vypadalo to, že sobotní utkání s Pardubicemi bude pro třineckého brankáře poslední, ale zdravotní obtíže překonal a v neděli se znovu postavil do brány. „Pobolívaly mě záda, nemohl jsem se pořádně opřít do balónu, tak jsem raději o půli střídal. Naštěstí prognóza byla jakž takž, takže jsem se dal dohromady a postavil se znovu do brány,“ ozřejmil své poslední zdravotní peripetie.

Třinecký brankář neměl na frýdecko-místecké Stovky příjemné vzpomínky. „No, tady mám tři šroubky,“ ukázal na svou ruku. „Ten hráč, se kterým jsem se srazil, už tady není. Člověk si říká, když jsem tady byl naposled, tak to nedopadlo dobře,“ vzpomínal na poslední zápas ve Stovkách v barvách Karviné, které už ve 23. minutě opustil.

Tentokrát to dobře dopadlo a utkání odchytal od první do poslední minuty. „Bylo to náročné utkání. Chtěli jsme vyhrát a udělat tři body. Přestože se nám tady hraje dobře, byl to těžký zápas, ale jsem rád, že jsme vyhráli,“ okomentoval utkání čaroděj v třinecké bráně. Ten především v první půli moc práce neměl. Domácí se báli jeho kouzel, do pokutového území se příliš netlačili a raději zkoušeli ohrozit třineckou bránu pokusy ze střední vzdálenosti. „To je právě nepříjemné. Stojíš tam jako rybář a čekáš, co na tebe přiletí. Není to fyzicky náročné, ale je to hlavně o psychice. Je třeba se udržovat.“

Jediný, kdo to v první půli z domácích vzal na sebe, byl záložník Adi Mehremič, který doslova vlétl do třineckého vápna, snažil se prokličkovat mezi modrými stromy, jenže svůj let nezvládl a plácl sebou o zem. Rozhodčí k překvapení diváků nařídil penaltu, kterou frýdecký letoun proměnil panenkovskou střelou do středu brány ve vyrovnávací gól. „K penaltě se nechci vyjadřovat, ať si obrázek udělá každý sám. Klobouk dolů před tím borcem jak upadl. Jeho penaltové provedení, to už jsem dlouho neviděl,“ pousmál se při vzpomínce na hereckou etudu bosenského záložníka.

Naštěstí se po změně stran prosadil René Dedič a vrátil vedení na třineckou stranu. „Konečně se trefil. Pro nás jenom dobře.“ V závěru utkání byli domácí blízko vyrovnání, ale Paleček Literákovu střelu fantasticky zlikvidoval, následná dorážka skončila na tyči. „Byla to moje chyba, špatně jsem to vyrazil. Kdybychom to neodvrátili, byl by to můj gól. Míč jsem viděl na poslední chvíli, naštěstí to dobře dopadlo,“ řekl sebekriticky.

Dopadlo to dobře a Třinec počtvrté během posledních tří sezón odjížděl ze Stovek s vítězným pocitem. „Chceme jít co nejvýš, nechceme skončit čtrnáctí,“ řekl na závěr rozhovoru.

Třinec je aktuálně na 13. místě tabulky, ale v posledním kole může postoupit o příčku výš, nebo se propadnout o příčku níž. O závěrečném umístění rozhodne výkon v domácím utkání proti Zlínu, které se uskuteční v neděli 31. května od 17 hodin na stadionu Rudolfa Labaje.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál