Někteří hráči ukázali, že do druhé ligy nepatří, prozradil trenér Kalivoda

Někteří hráči ukázali, že do druhé ligy nepatří, prozradil trenér Kalivoda

(03.06.2015) Závěrečný hrací den Fotbalové národní ligy nabídl souboj na dálku o třetí, které za určitých okolností může znamenat postup do Synot ligy. Z bronzové příčky se může radovat celek Zlína, který zvítězil v Třinci 3:0. Jak utkání viděli oba trenéři?

„Přijeli jsme tady zvítězit, abychom nečekali na Olomouc, jakým způsobem bude hrát se Žižkovem. Potvrdilo se, že mužstva, která jsou více motivovaná, nakonec vyhrávají. My měli obrovskou motivaci, naším cílem bylo uhájit třetí místo, abychom měli šanci, pokud by se licitovalo o první lize. Chtěli jsme do konce soutěže čeřit postupové vody, což se nám podařilo,“ zaznělo z úst trenéra Bohumila Páníka.

Souboj ve Slezsku nebyl pro jeho tým vůbec jednoduchý. „Třinec je nevyzpytatelný. Dokáže tady prohrát s Vlašimi, nebo s jinými mužstvy, na druhou stranu porazil Liberec 3:1 a vyhrál na Válcovnách. Je to mužstvo, které když je odpočaté, tak má svou sílu. Museli jsme být obezřetní a neotvírat hru. Doufali jsme, že se nám podaří nějaká křídelní akce, kterou dohrajeme. Dohrál je až po půlhodině hry Poznar (dvakrát) a to rozhodlo,“ zhodnotil utkání zlínský kouč.

Jak po utkání přiznal, jeho hráči nevěděli o dění v Olomouci, kde Žižkov už ve druhé minutě vstřelil první a poslední gól zápasu. „Věděl jsem to, ale hráčům jsem to neřekl. Hráči měli svojí práci na hřišti, a ne se starat o to, aby vyhráli a nedívat se na Žižkov.“

Zlínský klub nyní čeká spousta práce a doufání, že varnsdorfskou šanci na Synot ligu nevyužije. „Pokud tam máme být, tak tam budeme. To už je na jednání mezi městem, svazem a klubem. Klub musí vstoupit do ligy připravený tak, abychom mohli soupeřům konkurovat od prvního kola. Je to pro nás zavazující věc,“ řekl na závěr trenér a sportovní ředitel v jedné osobě.

Zatímco Zlín hrál o hodně, Třinec hrál pouze o konečné umístění mezi dvanáctou a čtrnáctou příčkou. „Gratuluji Zlínu k zisku třetího místa. Prvních třicet minut se nám dařil držet hosty mimo dostřel branky. Bohužel přišla standardní situace a jeden ze dvou vysokých hráčů (Poznar a Hájek), na které jsme nachystaní, se prosadí. Pro mě to je nepochopitelná situace. Bohužel hned následně jsme dostali druhý gól, když mezi pět bránících hráčů v šestnáctce vběhl jeden soupeř a uspěl. Obě branky byly naprosto zbytečné,“ okomentoval úvodní pětačtyřicetiminutovku trenér Marek Kalivoda a pokračoval druhou půlí: „Ve druhé půli jsem viděl zlepšení, snažili jsme se hrát na dva útočníky a chtěli jsme se dostat na dostřel Dostála, bohužel těch střeleckých pokusů tam nebylo tolik, jak bych si představoval.“

Třinecký trenér dal v zápase příležitost čtyřem mladíkům. V základní sestavě nastoupili brankář Brych a ofenzivní záložníci Martynek se Zimkou. Po změně stran se přidal také sedmnáctiletý talent Martin Samiec. „Jsem rád, že zasáhli do hry. V utkání patřili k těm lepším hráčům. Jsou to pro ně obrovské zkušenosti do další kariéry. Na hřišti ukázali, že se ve druhé lize neztratí,“ řekl na adresu mladíků třinecký lodivod. Ten musel pro zdravotní problémy postrádat Dediče, Tomečka, Janoščína a Sporysze, ke kterým přibyli vykartovaný Ceplák a Malcharek, který po dohodě klubů nemohl nastoupit.

Slezané uzavřeli ročník 2014/2015 na třináctém místě, což oproti loňské deváté příčce je pohoršení o čtyři pozice. Pozitivem je fakt, že v jarní části navýšili náskok na sestupující duo Most – Kolín o dalších sedm bodů a v poháru jim chybělo kousek, aby ve čtvrtfinále přešli přes pozdějšího vítěze z Liberce. „Proč to tak dopadlo, to je na hlubší analýzu. Můžeme si říct, že jaro 2014 vyšlo nad očekávání dobře. Mohl to být vrchol pro hráče, kteří v kádru zůstali, protože v letní pauze se kádr příliš neobměnil. Musíme se podívat na naši účast v poháru, kde oba zápasy (s Olomoucí a Libercem) byly takovým předělem, ať už na podzim, či na jaře. Díky nim jsme měli velkou marodku, která ovlivnila zbylou část podzimu. To samé se opakovalo na jaře, kdy nás postihly disciplinární tresty a zranění, která nás dostala psychicky dolů, společně se zápasem v Kolíně, kde jsme do 92. minuty vedli 1:0, hráli v deseti a potom jsme to nezvládli,“ vyjmenoval některé z příčin propadu.

Jak to změnit? „Je třeba se podívat na skladbu kádru pro příští sezóny. Na některých postech jsme dnes viděli diametrálně odlišné výkony. Někteří hráči ukázali, že do druhé ligy nepatří. Přes léto musíme doplnit mužstvo, tak abychom byli konkurenceschopní,“ dodal na závěr poslední tiskové konference v sezóně 2014/2015.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál