Soustředění v Blšanech zakončí malým svátkem

Soustředění v Blšanech zakončí malým svátkem

(01.07.2015) Třinečtí fotbalisté v těchto dnech tráví na soustředění v Blšanech, kde se na kvalitních trávnících připravují na nový ročník Fotbalové národní ligy a Poháru FAČR. Čtyřdenní tréninkový cyklus završí přípravným dvojutkáním proti pražské Spartě v tréninkovém centru Sparty na Strahově.

Minulý týden se v třinecké kabině objevily první nové tváře. Šanci na získání angažmá v druholigovém klubu měla šestice Richard Kačala, Martin Blaho, Lukáš Salachna (na snímku), Martin Neubert, Jan Silný a Michal Kamenčík. Výkon v zápase proti Frýdku-Místku (0:3) ukončil naděje kvartetu z nich (Kačala, Blaho, Neubert a Silný).

Do Blšan zamířili pouze prešovský Kamenčík se zlínským Salachnou. Ty po týdenní zkoušce v Baníku Ostrava doplnil útočník René Dedič. Kromě nich přibyli do třineckého celku další nové tváře, avšak mezi nimi není exolomoucký Jan Schulmeister, který dal přednost zahraničnímu angažmá. Nová jména zveřejníme zítra po utkání.

Co fotbalisté dělají v Blšanech? „Připravujeme se na Spartu,“ prozradil s humorem trenér Marek Kalivoda. Pak už pokračoval vážnějším tónem. „Jak již bylo dříve zmíněno, naše tréninkové plochy potřebují po náročné sezóně zregenerovat. Proto jsme využili možnost herního soustředění v Blšanech. I zde kombinujeme herní stránku s kondiční.“

Soustředění zakončí v Praze na Strahově zápasem proti Spartě. Pro hráče i trenéry to bude obrovská zkušenost střetnou se se slavným českým celkem, proti kterému nastoupí několik současných reprezentantů. První utkání začíná v 15:00.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál