Trenér Kalivoda: Utkání proti Spartě bylo pro nás hodně poučné

Trenér Kalivoda: Utkání proti Spartě bylo pro nás hodně poučné

(05.07.2015) Dvěma zápasy se Spartou zakončili třinečtí fotbalisté čtyřdenní soustředění v Čechách, které trvalo do pondělí 29. června do 2. července.

Místem herního soustředění byly Blšany. Malou vísku proslavil místní fotbalový klub, který v nejvyšší soutěži strávil osm let, během kterých oblékli žlutomodrý dres hráči jako Petr Čech, Aleš Chvalovský, Patrik Gedeon, Jan Šimák nebo Luděk Zelenka a vybudovali areál s osmi travnatými hřišti.

„Našli jsme tam velice příjemné prostředí, veškerý komfort, který jsme potřebovali ke své činnosti. Pokud bude možnost někdy v budoucnu se tam vrátit, tak toho využijeme,“ pochválil blšanské prostředí trenér Marek Kalivoda.

Celé soustředění jeho svěřenci završili dvojutkáním s pražskou Spartou. „Proti Spartě jsme měli možnost vyzkoušet další nové hráče. Na konci týdne si to vyhodnotíme a doufám, že se posuneme dál, co se týče konkrétních jmen a skladby týmu pro podzimní část soutěže.“

Pro celý třinecký tým byl zápas proti A-mužstvu Sparty Praha velkým svátkem. „To se jen tak někomu nepoštěstí. Je to zážitek a zároveň obrovská zkušenost nejen pro mladé, ale i ty zkušenější, kteří konfrontaci s ligovým fotbalem neměli až tak běžnou. Pro ně je to hodně poučné utkání. Nám trenérům toto utkání ukázalo pozitivní i negativní věci. Musím pochválit mladé kluky, jakým způsobem se prezentovali zejména ve druhém utkání, i když kvalita soupeře byla někde jinde než v tom prvním, kdy jsme narazili na top tým Synot ligy,“ prohlásil trenér slezského klubu.

Bylo něco, co třineckého kouče překvapilo? „Jedině horko. My jsme věděli, že ten zápas bude hodně těžký a že proti nám bude stát kvalitní soupeř. Hráči podali to, co v nich je, bohužel ten rozdíl mezi špičkou první ligy a druhou ligou je obrovský.“

Pro třineckého trenéra to nebyla první konfrontace se Spartou. V září 2013 seděl na lavičce Zlína. „Byl jsem tam v roli asistenta. Hráli jsme pohár, přišel plný stadion a pro Zlínské to byl fotbalový svátek. Je to vždycky něco zvláštního, nic na tom nemění ani fakt, že to byl přípravný zápas. Navíc vedle probíhala fotbalová škola Petra Čecha a Petr se přišel podívat na druhý zápas. Tohle setkání udělalo sladkou tečku za celým soustředěním.“ zavzpomínal čtyřicetiletý trenér.

Třinecké fotbalisty čeká v následujících týdnech příprava v domácím prostředí okořeněná dvěma přátelskými zápasy. Ten první se uskuteční ve středu 8. července od 17 hodin na stadionu Rudolfa Labaje, kde přijede béčko Spartaku Trnava. V neděli 12. července dorazí na stejné místo Baník Ostrava.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál