Polský test ve středu odpoledne

Polský test ve středu odpoledne

(14.07.2015) Poslední dva zápasy zbývají trenérovi Marku Kalivodovi na to, aby se rozhodl o soupisce pro podzimní část soutěžního ročníku 2015/2016. První zápas zavede Třinec za hranice České republiky. V Katovicích se utká od 17 hodin proti druholigovému GKS Katowice.

Středeční utkání na polském území už může hodně napovědět o skladbě soupisky pro blížící se podzimní část Fotbalové národní ligy. Aktuálně jsou v kádru tři brankáři a čtyřiadvacet fotbalistů do pole.

Na zkoušku do Hlučína zamířil brankář Pavel Rohel, do Vítkovic šli zkusit štěstí obránce Martin Sporysz a útočník Marek Švábík. Do Kroměříže zamířil krajní obránce Tomáš Matoušek.

Trenéra hráčů zpod Javorového nečeká nic lehkého, neboť první pohárové a první druholigové utkání se již přibližují. Velmi dobrou prověrkou by měl být zápas s polskými Katowicemi, které se každým rokem snaží o návrat mezi polskou elitu, odkud hluboce spadli v roce 2005. Finanční problémy poslaly čtyřnásobného vicemistra Polska a trojnásobného vítěze domácího poháru až do čtvrté ligy.

Katovice loňský ročník zakončily na neuspokojivém osmém místě, přestože po podzimní části nebyli daleko od postupových pozic, jarní zisk jednadvaceti bodů zmařil sen o nejvyšší soutěži.

O to se určitě pokusí v novém ročníku. Největší postavou GKSu je záložník Filip Burkhardt. Majitel 91 ligových startů byl v minulosti brán za velký talent polské kopané, v Amice Wronki bojoval o přední příčky v lize a pomáhal svému celku i v evropských bojích. Bohužel od té doby uběhlo již deset let. Poslední léta trávil na druholigových kolbištích.

V posledních letech se v Katovicích hovoří o rekonstrukci stadionu. Níže se můžete podívat na poslední projekt s kapacitou ok. 20 tisíc míst.

Středeční utkání se uskuteční na hlavním stadionu v 17 hodin. Vstup na utkání je zdarma, avšak maximální kapacita pro tento zápas je 999 diváků.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Dnes do Třince dorazí lídr soutěže z Pardubic

Proti Sokolovu se fotbalisté Třince na jaře podruhé radovali ze tří bodů. Jejich trenér Svatopluk Habanec byl po vítězství v poměru 2:1 spokojen. Dnes od 17.00 hodin jeho tým nastoupí proti Pardubicím.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FK Fotbal Třinec
FK Pardubice