Byl to dobrý zápas, shodli se trenéři

(17.08.2015) Sobotní utkání nabídlo kromě jednoho gólu také spoustu emocí nejen na tribuně, ale také na hřišti. Jak zápas mezi Třincem a Českými Budějovicemi viděli trenéři Radim Nečas a František Cipro?

Radim Nečas (trenér Třince)

„My jsme si vypili kalich hořkosti za bojácnou desetiminutovku. Prvních pět minut jsme měli šance, mohli jsme vést, bohužel jsme nedali míč do prázdné brány. Paradoxně potom soupeř z nakopnutého balónu za naší obranu udělal hezkou akci, ze které dostaneme gól. Do té doby měli někteří přehnaný respekt, ale pak pochopili, že i s exligovými Budějovicemi se dá hrát. Zápas rozhodlo proměňování a neproměňování šancí. I když jsme ve druhé půli měli míč často na kopačkách, vybojovali jsme si standardní situace, nedokázali jsme je dohrát do gólového konce. Vzhledem k počasí a atmosféře to byl dobrý zápas, bohužel jsme chtěli aspoň bod, který nemáme. Budeme ho muset vydolovat jinde.“

František Cipro (trenér Českých Budějovic)

„Byl to dobrý zápas s hektickým závěrem. V první půli jsme hráli dobře, ale nebyli jsme lepší. Ve druhé půli jsme úplně přestali hrát, byli jsme na vlastní půlce, přesto jsme měli více vyložených šancí, kdy jsme mohli zvýšit na 2:0 a uklidnit to. Místo toho jsme byli v závěru pod tlakem a před bránou nastávala trma vrma. Domácí jinak neměli šance a vzhledem k počtu našich šancí si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“