Kdo se v sobotu střelecky probudí?

Kdo se v sobotu střelecky probudí?

(27.08.2010) Poslední sobotní dopoledne bude na Lesní patřit druholigovému fotbalu. Bez jednoho dne po čtyřech letech a třech měsících zavítají pod Javorový fotbalisté Znojma. Utkání začíná tradičně v 10:15.

Pět hodin a patnáct minut. Tak dlouho trvá cesta autem do Znojma a zpět. Tak dlouho trvá i třinecká šňůra bez vstřeleného gólu. Ještě hůř je na tom jihomoravský soupeř. Ten se v letošním ročníku z gólu ještě neradoval.

Znojemští se mezi druholigový peloton dostali po šestnácti letech. Tehdy pod názvem SKPP Znojmo sestoupili z druhé nejvyšší soutěže. O tom, že Znojmo bude účastníkem druhé ligy napovídaly poslední tři sezóny, kdy v letech 2008 a 2009 skončili na druhém místě MSFL, ale loni už ve třetí lize kralovali.

Bohužel letošní vstup do sezóny se jim příliš nevydařil. Ve čtyřech zápasech nevstřelili ani branku, naopak si na své konto připsali tři jednobrankové porážky. Ještě o jednu branku více dostali před dvěma týdny v Jihlavě, kde prohráli 0:2.

A jak vidí sobotní zápas záložník Miroslav Ceplák? "Bude to těžký soupeř, ale my už potřebujeme vyhrát a střelecky se chytit. Nic jiného nám nezbývá. Když to tak řeknu, na kom jiném zlomit naší smůlu než na Znojmu? Tímto je však nechci podceňovat. Ve druhé lize je každý soupeř těžký."

Poslední zápasy

FK DUKLA PRAHA - FK FOTBAL TŘINEC 2:0 (2:0)

Branky: 42. Chigou, 44. Šiml. Rozhodčí: K. Hrubeš - Kordula, Kocián. Žluté karty: Siegl, Chlebek (oba Třinec). Počet diváků: 480.

Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Chlebek (70. Maroši), Hupka (46. Cihlář) - Malíř, Hanus (46. Onuchukwu), Ceplák, Rehák, Siegl - Doležal. Trenér: Zdeněk Dembinný.

1. SC ZNOJMO - FK BANÍK MOST 0:1 (0:1)

Branka: 36. Hofmann. Rozhodčí: Možíš - Čecháček, Paták. Žluté karty: Helebrant, Yonov . Rosendo, Christof. Počet diváků: 1087.

Znojmo: Hrubý - Hříbek (62. Lukáš), Yonov, Helebrant, Šilinger - Šichor (67. Schneider), Vavřík, Zapalač - Látal, Minarech, Kováč (81. Trnovec). Trenér: Bohumil Smrček.

Vzájemné zápasy mezi FK Fotbal Třinec a 1. SC Znojmo

2002/2003

1. SC ZNOJMO - FOTBAL TŘINEC 3:2 (3:1)

Branky Třince: Žižka, A. Kluz

FOTBAL TŘINEC - 1. SC ZNOJMO 4:3 (1:0)

Branky Třince: Toth 2, Kubík, Kocur.ČK: Škarka - Směja.

2003/2004

1. SC ZNOJMO - FK FOTBAL TŘINEC 2:3 (1:3)

Branky: 5. Doubek, 62. Přibyl - 6., 22. a 43. Jakus.

FK FOTBAL TŘINEC - 1. SC ZNOJMO 0:0

2004/2005

1. SC ZNOJMO - FK FOTBAL TŘINEC 2:2 (1:0)

Branky Třince: Jakus, Hudzieczek.

FK FOTBAL TŘINEC - 1. SC ZNOJMO 1:1 (1:0)

Branka Třince: Hudzieczek.

2005/2006

1. SC ZNOJMO - FK FOTBAL TŘINEC 1:0 (0:0)

Branka: 75. Kováč.

FK FOTBAL TŘINEC - 1. SC ZNOJMO 4:2 (1:0)

Branky Třince: Maceček 3, Kořínek.

Zajímavosti

- Znojemský dres v minulosti oblékali dva třinečtí hráči - Patrik Siegl a Tomáš Cihlář. Ten je dokonce odchovancem jihomoravského klubu. Naopak nikdo ze soupeřových hráčů nepůsobil v Třinci.

- Bývalí hráči obou klubů: Lubomír Dítě, Kamil Matuszny, Václav Činčala, Martin Zbončák, Radomír Víšek nebo Martin Doubek.

- Utkání bude řídit trojice sudích v čele s Pavlem Býmou. Na čarách mu budou pomáhat Ladislav Gallo a Gustav Santarius.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál