Martin Motyčka: Jsem rád, že jsem zpátky

Martin Motyčka: Jsem rád, že jsem zpátky

(05.02.2016) Po několikaměsíčním hostování v divizním Rýmařově se vrátil do našeho klubu ostřílený záložník Martin Motyčka. Za pár týdnů jednatřicetiletý hráč bojuje v zimní přípravě o novou smlouvu.

Po středečním utkání působil dobrou náladou. Žádosti o rozhovor se sám trochu divil. „Já mám jít? Já jsem nedal dva góly,“ hlásil udiveně přes celou kabinu. Při příchodu však přiznal, že se mu hrálo dobře.

Ve středu odehrál proti Petřkovicím prvních 45 minut. Jeho skupina vyhrála poločas 3:1. „Bylo vidět, že je mezi námi velký rozdíl.“ Ten se ještě více projevil ve druhém poločase. Konečný výsledek 6:1 hovoří za vše.

Velký bojovník ze středu záložní řady se do Třince vrátil s radostí. „Jsou tady super kluci, je tu dobrá parta, takže jsem rád, že jsem zpátky,“ přiznal po utkání.

Na podzim Motyčka příliš příležitostí od trenéra Radima Nečase nedostal, proto se rozhodl pro hostování v divizním Rýmařově. „Snažil jsem se jim pomoct. Myslím, že se mi to podařilo, uhráli jsme nějaké body,“ řekl o angažmá v divizním celku.

Rozdíl mezi profesionálním a klubem hrajícím výkonnostní fotbal je však velký. „Nějak jsem si na to zvykl, ale snažil jsem se více makat, protože jsem chtěl zpátky do Třince. V Rýmařově jsme trénovali třikrát týdně a v pátek před zápasem jsme dělali sprinty. Nebylo to ideální, ale nic jiného mi nezbylo.“

Bývalý záložník Vítkovic nebo Karviné nyní bojuje o novou smlouvu, přesto větší napětí necítí. „Každá zimní příprava je náročná. Pro mě není výjimečná od těch předchozích, přežil jsem jich už hodně. Dělám to, co mi trenéři řeknou. Když mám jít běhat, tak běhám, když mám hrát fotbal, tak hraju. Snažím se makat tak, abych byl spokojen nejen já, ale i ostatní,“ řekl na závěr rozhovoru.

Zda se dostane na jarní druholigovou soupisku, to se ukáže v následujících týdnech. Může o tom napovědět i sobotní utkání v Glivicích, které začíná v 11 hodin.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál