Martin Zbončák: Chceme si v Gliwicích udělat dobré jméno

Martin Zbončák: Chceme si v Gliwicích udělat dobré jméno

(05.02.2016) Třinečtí fotbalisté ve středečním utkání proti diviznímu lídrovi z Petřkovic nezaváhali a jednoznačně zdolali svého soupeře 6:1. V sobotu je čeká daleko těžší protivník, vedoucí celek polské Ekstraklasy Piast Gliwice.

Ke středečnímu utkání se slovy vrátil asistent trenéra Kuly Martin Zbončák: „Zápas jsme rozdělili na dvě poloviny, aby si každý zahrál. Navíc jsme do sestavy zabudovali další čtyři kluky z devatenáctky a juniorky, aby nabrali cenné zkušenosti. Výsledek 6:1 odpovídá hernímu projevu z druhé půle, kdy to už bylo na jednu bránu. První půle byla ještě jakž takž vyrovnaná, přesto jsme jí zvládli a vyhráli 3:1. Hráči si plnili to, co jsme po nich chtěli, navíc nám vycházela koncovka. Jsme rádi, že se nám nikdo nezranil. Sice nás soupeř moc neprověřil, ale byla to dobrá příprava na sobotní těžký zápas v Gliwicích.“

Kromě již stálých mladíků v třineckém kádru naskočili ve středu další čtyři novicové. Jan Lasota s Radovanem Meleckým odehráli první poločas, Marcin Žyla s Marcelem Střížem nastoupili ve druhém. „Ti kluci si to zaslouží, protože v mládežnických týmech podávali velmi dobré výkony. Jsme rádi, že máme kam sáhnout. Kluci nezklamali, navíc získali cenné zkušenosti. Možná je zapojíme i do dalších přátelských utkání,“ prozradil Zbončák na adresu mladíků.

V sobotu Slezané cestují za hranice, na hřiště vedoucího týmu nejvyšší polské soutěže. „Bude to pro nás hodně ostrá zkouška. Gliwice jsou po podzimu první, navíc v posledním přípravném utkání proti Šachťoru Doněck, přestože prohráli, předvedli velmi dobrý výkon. Jsme rádi, že si můžeme proti tak kvalitnímu soupeři zahrát,“ pěl chválu na adresu soupeře.

Třinečtí berou zápas velice prestižně, tomu bude odpovídat i sestava: „Budeme se snažit postavit to nejsilnější, vzhledem k tomu, že je to pro ně generálka. Chceme je co nejvíce prověřit a udělat si dobré jméno. Doufám, že tam nezklameme,“ řekl na závěr bývalý fotbalista Sparty, Liberce nebo Dynama Moskva.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec se postaví favorizovaným Votrokům

Dalším soupeřem Třince budou fotbalisté Hradce Králové – jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže. Hosté povzbuzení výhrou nad Chrudimí chtějí na východě Čech překvapit.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec