Douglas: Chci ze sebe vždy vydat to nejlepší a vyhrávat

Douglas: Chci ze sebe vždy vydat to nejlepší a vyhrávat

(13.02.2016) Další posilou ze Slovanu Liberec je kamerunský záložník Djika Hugues Douglas. Dvaadvacetiletý hráč bude oblékat třinecký dres do konce června, kdy mu končí hostování z prvoligového klubu.

Djika začínal s fotbalem v rodném Kamerunu. Jeho talentu si všimli zástupci fotbalové akademie. Díky svému fotbalovému umění a práci agentů se dostal do Španělska. „Začínal jsem u nás v akademii, v roce 2010 jsem odešel do Španělska a oblékal dres Pontevedry.“ Ta hrála do roku 2011 třetí nejvyšší španělskou soutěž, poté spadla o patro níž.

Špatné výsledky a finanční problémy šly ruku v ruce. „Byl jsem mladý a potřeboval jsem peníze na život, bohužel v Pontevedře sice platili, ale se zpožděním čtyř nebo pěti měsíců. Dlouhodobě to nešlo vydržet, naštěstí mi agent zařídil zkoušku v Liberci. Byl jsem tam na týden, ale nakonec jsem zůstal až do této zimy. Nyní jsem v Třinci,“ popsal Afričan svůj příjezd do České republiky.

První obraz třineckého fotbalu poznal už v loňském roce během pohárového čtvrtfinále. „To si pamatuji. Hrál jsem v dresu Liberce proti Třinci. První zápas jsme tady prohráli 3:1. Já hrál ve druhém a odehrál 60 minut. Nakonec jsme vyhráli 2:0 a postoupili. Tehdy jsem poznal, že Třinec je dobrý tým,“ zavzpomínal.

Djika Hugues Douglas je hráčem Liberce. Na návrat však v tuto chvíli vůbec nemyslí. „Soustředím se na Třinec a na své výkony tady. Co bude za šest měsíců, nevím, je to daleká doba,“ řekl. A s čím přišel do Třince? „Mým cílem je plnit úkoly od trenérů a spoluhráčů, hrát co nejvíce a vyhrávat zápasy. Chci ze sebe vždy vydat to nejlepší. Pokusím se to předvádět v každém zápase,“ slibuje hráč, který v přípravě obléká dres s číslem 8.

Spatřit ho budete moci i v sobotním utkání proti vedoucímu celku MSFL MFK Vítkovice. Utkání začíná ve 14 hodin na umělé trávě na Lesní.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec