Oslavenec Malcharek: Cítím se dobře, stále v plné síle

Oslavenec Malcharek: Cítím se dobře, stále v plné síle

(24.02.2016) Mezi zkušené třinecké hráče je možno řadit útočníka Pavla Malcharka, který v minulých dnech oslavil třicáté narozeniny. I přes rostoucí věk mají jeho výkony stále patřičnou kvalitu.

„Cítím se dobře, možná výborně. Jsem svěží, v plné síle,“ představil své pocity po završení kulatých narozenin hráč, jenž na podzim nastřílel do sítě soupeřů čtyři góly.

Bohužel v posledním duelu vyšel naprázdno stejně jako jeho spoluhráči. „Byli jsme po dlouhé době na trávě. Soupeř hrál stejným stylem jako v loňské sezóně. Kombinačně, byl silnější na míči. Troufl bych si říct, že nás celý zápas přehrával,“ zhodnotil sobotní neúspěšné utkání proti Ružomberku, které skončilo vítězstvím domácích 3:0.

Rok před tím Třinec zvítězil nad slovenským celkem 2:1. V čem byl teda rozdíl? „Oni jsou v jiné fázi přípravy než my. Pro ně to byla generálka. Určitě jim pomohlo herní soustředění v Turecku, kde byli celou dobu na trávě,“ hledal příčiny.

Naši hráči si oproti začátku přípravy v posledních dvou zápasech moc šancí nevytvořili. „Někdy to prostě na ten tým přijde. Je to sport, nemůže pořád všechno vycházet. Pokud budeme tvrdě pracovat, věřím, že se to zlomí v náš prospěch,“ řekl odhodlaně.

Tým trenéra Karla Kuly čekají před startem soutěže ještě dva přípravné zápasy. Ve středu se utká doma s Hlučínem a o víkendu sehraje generálku proti béčku Olomouce. Vrchol proběhne v pátek 4. března, kdy na Střeleckém ostrově odehraje důležitý zápas proti Českým Budějovicím. „Start bude těžký. O losu víme dlouho, ale také jsme si vědomi toho, co máme natrénováno. Půjdeme zápas od zápasu. Všichni věříme, že to dobře dopadne.“

Snad má náš chlapec pravdu. My mu přejeme, aby v dalších třiceti letech byl úspěšnější než dosud a třinecké diváky bavil svými góly a technickými kousky.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 17:00
FC Hradec Králové
FK Fotbal Třinec