Nejde nám to, chce to víc odvahy, burcuje Tomáš Cihlář

Nejde nám to, chce to víc odvahy, burcuje Tomáš Cihlář

(30.08.2010) V pořadí páté druholigové kolo nenabídlo třineckým fanouškům radost z triumfu. Tým zpod Javorového nečekaně hladce podlehl Znojmu 0:3 a v tabulce se propadl na nelichotivou 14. pozici. O své pozápasové dojmy se tentokrát podělil krajní obránce a zároveň odchovanec znojemské kopané Tomáš Cihlář.

Střetnutí brankově impotentních týmů zahájili domácí lépe a hned v úvodu si vytvořili mírnou územní převahu. K nelibosti všech červenobílých příznivců to však bylo pouze po hranici pokutového území. Naopak Jihomoravané byli v zakončení plodnější: "Naší snahou bylo doma konečně uspět. Věděli jsme, že Znojmo se taky střelecky trápí a první gól bude velice důležitý. Chtěli jsme na ně vlítnout, ale bohužel velká chyba vzadu a hned jsme inkasovali," hlesl subtilní bek.

Ani v dalším průběhu zápasu se svěřencům Zdeňka Dembinného nepovedlo "kulatý nesmysl" dopravit do sítě gólmana Hrubého. Zkušený rutinér Siegl nadvakrát selhal při exekuci pokutového kopu: "Bohužel nepovedlo se srovnat ani z dvojité penalty, ale to nebyl jediný důvod naší prohry. Stále se snažíme to prolomit, ale bez výsledku. Ve druhém poločase jsme chtěli začít náporem, ale soupeř dobře bránil střed hřiště a nepouštěl nás skoro vůbec do zakončení. Z naší strany to bylo ke konci docela křečovité. Nevěříme si, asi tam chodíme nedůrazně. Chce to příště víc odvahy," hledal recept na zlepšení produktivity.

Prestože sobotní zápas proti mateřskému klubu bral Tomáš prestižněji než jiné souboje, po závěrečném hvizdu neměl důvod k radosti: "Tým Znojma pochopitelně z větší části znám, i když jsem potom působil v Jihlavě. Na utkání jsem se těšil, naše kluky jsem v kabině povzbuzoval. Před zápasem proběhlo s protihráči drobné hecování a teď mně hodně mrzí, že jsme bez bodu. Je to pro mně velké zklamání," konstatoval rychlonohý obránce.

V tomto týdnu čekají na třinecké hned dvě konfrontace. Nejprve středeční pohárový duel ve Vítkovicích a o víkendu se porvou o body na kladenském pažitu: "Každý úspěch se rodí v hlavě, proto si musíme víc věřit v koncovce. Bude třeba hrát důrazněji a třeba se probíjet do šance i za cenu útočného faulu. Pevně doufám, že hned v dalším zápase prolomíme střelecké trápení a uspějeme," vyslovil závěrem přání celého týmu.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál