Kula: Volno nám prospěje, potřebujeme potrénovat

Kula: Volno nám prospěje, potřebujeme potrénovat

(04.05.2016) Třinečtí fotbalisté v pondělí navázali na výhru s Ústím a doma porazili 2:0 i Táborsko. Jak zajímavé utkání se šancemi především na domácí straně viděli oba trenéři?

„V prvním poločase jsme byli aktivnější z brejků a vytvořili jsme si dobré příležitosti: Dedič šel sám na gólmana, ale netrefil branku, Malcharek mohl zvýšit na 2:0, ale místo střely se snažil zpracovat míč. Úvodní gól jsme dali ze standardní situace. Po posledních nezdarech jsme něco změnili a vyplatilo se. Jsem rovněž rád, že jsme přežili standardní situace Táborska ze závěru první půle. Soupeř je má dobře zvládnuté,“ zhodnotil úvodní dějství třinecký trenér Karel Kula.

Domácí fotbalisté měli po přestávce jasný plán. „Do druhé půle jsme šli s cílem nedostat gól. Kluky jsem nabádal, že je třeba být trpěliví. Věděli jsme, že pokud budou chtít s výsledkem něco udělat, musí otevřít obranu. To se také stalo a my si vytvořili dvě nebo tři příležitosti a jednu z nich proměnili v druhý uklidňující gól. Zápas jsme zvládli takticky a zaslouženě vyhráli, protože jsme soupeře nepustili do žádné šance,“ uzavřel hodnocení trenér a generální manažer v jedné osobě.

Třinečtí si třetím jarním vítězstvím udržel domácí neporazitelnost v roce 2016. „Toto vítězství je pro nás důležité. Vzdálili jsme se od spodních příček tabulky a zároveň se přiblížili k sedmému Táborsku na rozdíl čtyř bodů,“ popsal kouč aktuální situaci týmu.

Třinec má příští víkend od utkání ve Fotbalové národní lize volno, další zápas sehraje až v sobotu 14. května od 10:15 proti vedoucímu Hradci. „Volno nám prospěje, potřebujeme potrénovat a ještě něco doladit. Kluky čeká o víkendu volno, ale hned poté dva dvoufázové tréninky,“ prozradil na závěr Karel Kula.

Petr Frňka (trenér Táborska)

„Těžko se dělají body kdekoliv, když nedáte gól a dostanete branku ze standardní situace. Víceméně jsme hráli na míči, měli jsme optickou převahu, ale současně jsme nebyli nebezpeční v šestnáctce. Máme problém udržet míč nahoře, ať už z útočníků nastoupí kdokoliv. Naše hra tím trpí, nedokážeme být nebezpeční v šestnáctce. Dnes jsme hráli, Třinec kopl dvě nebo tři standardky a všechny byly nebezpečné. U prvního gólu jsme udělali extrémně hrubou chybu, kdy tam Čelůstka sám zakončoval v malém vápně placírkou. Takové situace nás brzdí a jsou obrazem celého jara v našem podání.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U9: Stříbrní z Karviné

První zimní halový turnaj dopadl pro mladší přípravku kategorie U9 velice úspěšně. S jedinou prohrou obsadili krásnou druhou příčku a nejlepším hráčem turnaje se stal hoch z třineckého týmu Viktor Klimek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál