Stříž o gólu: Dobře jsme si vybrali stranu

Stříž o gólu: Dobře jsme si vybrali stranu

(08.11.2016) Naši fotbalisté v sobotu přepisovali historii, když poprvé na svém stadionu porazili pardubický tým. Dopolední duel rozhodl jediný gól, trochu šťastný v podání Michala Stříže.

„Zaplať pánbůh, že jsme si dobře vybrali stranu v prvním poločase. Byl to přetažený centr, fouklo to a nakonec to tam spadlo. Gólman šel ven a už nestihl zasáhnout,“ okomentoval svůj gól úspěšný střelec.

Sám měl i další příležitosti ke skórování. Kdyby je proměnil, mohl se radovat z hattricku, tak zůstalo „pouze“ u vítězného gólu. „Počítal jsem spíš, že proměním ty šance, než že dám takový gól. První šanci jsem měl dávat po zemi a nezkoušet gólmana propálit. Po Motyčkově ulici jsem si to špatně zpracoval,“ pohovořil o příčinách neúspěchů v dalších příležitostech.

Třinečtí se díky jeho gólu mohli radovat ze třetího vítězství v sezóně. „Doufám, že nám to dá trochu klidu. Do Prostějova pojedeme s lepší náladou a s cílem zvítězit,“ věří si na další duel hráč, který v minulosti oblékal dres Olomouce.

Zápas s východočeským týmem byl ovlivněn větrem. V prvním poločase hrál vítr s Třincem, po změně stran měly výhodu Pardubice. „Je lepší, když se hraje s větrem. Míč lépe létá a pak se může stát to co mně, že tam zapadne takový centr,“ řekl Stříž. „I Pardubice měly ve druhém poločase nějaké střely, ale náš gólman to výborně vyrazil,“ doplnil ho René Dedič.

Přestože Pardubice v sezóně zvítězily pouze dvakrát, vůbec nebyly slabým soupeřem. „Jsou fotbaloví, hrají výborně kombinačně po zemi, mají tam velmi dobré hráče. Možná jsme mohli ještě více hrát, trochu zbytečně jsme ke konci zalezli, ale důležité jsou tři body,“ oddychl si Stříž.

Kromě větru hrál roli i terén, který byl měkký, místy blátivý. „Pro mě jako menšího hráče to je výhoda. Když rychle změním směr, tak obránce může na tom terénu podklouznout. Na něm se ukáže, jak kdo umí s balónem,“ myslí si Stříž.

Kvůli těžkému terénu museli Slezané dny před zápasem s Pardubicemi trénovat na umělém povrchu. „Čekal jsem, že hřiště bude v horším stavu. Myslím si, že jsme se tomu jako tým dobře přizpůsobili. Na trávu jsme šli v pátek, přes týden jsme trénovali na umělce. Já bych v tom velký problém neviděl,“ řekl René Dedič.

Co se v týmu změnilo, že po třech prohrách přišlo vítězství? „Trenéři nám říkali, že ty tři porážky musíme zlomit, třeba i nějakým šťastným vítězstvím. To se nám podařilo. Nebyl to nějaký extra fotbal pro diváky, ale my jsme potřebovali vyhrát. Já bych se nehněval, kdyby se nám takto podařilo vyhrát i v Prostějově,“ zapřemýšlel hráč s pětadvacítkou na dresu.

Zápas s Pardubicemi je minulostí, Třinec teď čeká nováček Fortuna národní ligy z Prostějova. Slezané se vrátí na místo činu téměř po roce, kdy tam sehrál pohárový duel. „Nastoupil jsem na pár minut plus penaltový rozstřel. Ke konci zápasu jsme si vytvořili několik velkých šancí, bohužel jsme je neproměnili a na penalty vypadli,“ zavzpomínal na loňské vyřazení ve 2. kole MOL Cupu Dedič.

Podzimní část zakončí naši fotbalisté zápasem proti Baníku Ostrava, který se uskuteční netradičně na Městském stadionu. „Bude to zajímavý zápas, navíc lákadlo pro lidi. Baníkovci to mají z Ostravy kousek, takže atmosféra bude výborná. Doufám, že s vítězným koncem pro nás,“ věří Stříž. Ještě v nedávných časech zkoušel štěstí v ostravském týmu René Dedič. „Byl jsem tam na testech, předtím ještě v dorostu nebo v Juniorské lize něco zkoušel, ale moc jsem toho neodehrál. Baník je velký klub, motivace bude obrovská. Budeme je chtít porazit, nebo aspoň potrápit,“ slibuje Dedič.

Uvidíme, jak to nakonec dopadne. Každopádně zápas v Prostějově se uskuteční v sobotu 12. listopadu od 14 hodin na prostějovském stadionu. Všechny naše fanoušky na toto utkání srdečně zveme, stejně tak, jako na poslední zápas proti Baníku Ostrava, který se odehraje o týden později.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Mládež opět ruší veškeré aktivity do odvolání!

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky v návaznosti na mimořádná opatření ze dne 21. října se upřesnily pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit. V období od 22. října 2020 včetně do 3. listopadu 2020 do 23:59 platí úplný zákaz fotbalových aktivit celé mládeže našeho klubu FK FOTBAL TŘINEC!

Mgr. Vladislav BURY, ředitel mládeže FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 14:30
FK Fotbal Třinec
FC MAS Táborsko