Juniorský nováček Marek Zahaluk: Hráli jsme jako jeden tým

Juniorský nováček Marek Zahaluk: Hráli jsme jako jeden tým

(26.11.2016) Třinecká juniorka má za sebou první dvě vítězství. Gólově se na nich podílel teprve šestnáctiletý útočník Marek Zahaluk, pro kterého to byly první dva starty v Juniorské lize.

O tom, že pocestuje do Litvínova, teplického exilu, se dozvěděl pouze den před zápasem. „Oznámil mi to trenér Sostřonek. Sdělil mi, že jedu s juniorkou na sever Čech. Prvně jsem z toho měl smíšené pocity, ale po chvíli jsem byl mile překvapen,“ okomentoval situaci.

Daleká cesta do Litvínova nebyla marná. Trenér Lubomír Adler dal Zahalukovi příležitost na dvacet minut, a ten se mu odvděčil tím nejlepším způsobem. „Po propadlém míči za obranu jsem se ocitl před vybíhajícím gólmanem a podařilo se mi ho lobem překonat,“ popsal svou trefu z 89. minuty, která znamenala první vítězství třinecké juniorky v sezóně.

Úspěšnou trefou získal naději na příležitost v dalším utkání. To odehrála třinecká juniorka o čtyři dny později v Hradci Králové. Třinečtí mladíci duel zvládli znamenitě a na rozdíl od zápasu proti Teplicím šel Zahaluk na hřiště za stavu 4:0 pro Třinec. Slezané měli chuť střílet další góly a právě třinecký mladíček se postaral o pátou trefu v Ordeltově síti. „Bylo to spíš o štěstí. Dostal jsem se v pokutovém území k odraženému míči a jen do toho praštil. S pomocí teče pak míč skončil v bráně,“ popsal svůj druhý zářez.

Tým trenéra Adlera tak s novým hráčem získal z posledních dvou zápasů šest bodů. Sám Zahaluk neváhal spoluhráče pochválit: „Hráli jsme jako jeden tým, který chce za každou cenu vyhrát. To se nám vyplatilo. Jsem rád a cením si toho, že jsem dostal od trenérů šanci nastoupit do průběhu zápasu,“ poděkoval dvojici trenérů Lubomír Adler – Ondřej Smetana.

První fotbalové krůčky Marka Zahaluka nesahají do Třince, ale do vedlejšího města. „V Jablunkově jsem od malička vyrůstal a hrával. Do Třince jsem přišel před třemi lety.“ V kariéře mu hodně pomohli trenéři, od kterých si vzal cenné rady, a především rodiče, kteří ho v tom od mala podporovali.

Startem v Juniorské lize dosáhl na další milník své kariéry a hned poznal velký výkonnostní skok. „Čekal jsem, že to bude odlišný fotbal oproti dorosteneckému. Je to mnohem rychlejší a na vše je málo času,“ porovnal Juniorskou a druhou dorosteneckou ligou.

Pokud chcete vidět třineckou juniorku a Marka Zahaluka v akci, máte poslední možnost v tomto roce v neděli 27. listopadu, kdy v areálu na Lesní hostí od 14 hodin Slovan Liberec.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Mládež opět ruší veškeré aktivity do odvolání!

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky v návaznosti na mimořádná opatření ze dne 21. října se upřesnily pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit. V období od 22. října 2020 včetně do 3. listopadu 2020 do 23:59 platí úplný zákaz fotbalových aktivit celé mládeže našeho klubu FK FOTBAL TŘINEC!

Mgr. Vladislav BURY, ředitel mládeže FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál