Byla to výborná generálka, prohlásil trenér o pátečním duelu

Byla to výborná generálka, prohlásil trenér o pátečním duelu

(27.02.2017) Páteční generálka na polském území dopadla pro třinecké dobře. Po vysoké prohře proti Bielsku svedli naši svěřenci vyrovnaný souboj s Górnikem Zabrze. S předvedenou hrou byl spokojen i trenér Jiří Neček.

„Byla to výborná generálka. Zaprvé jsme hráli na kvalitním travnatém hřišti, které bylo mokré, což zrychlilo hru. První poločas jsme byli lepší my, hernější a rychlejší. Ve dvou fázích mohl být lepší Standa na přední tyči. Mrzely mě dva ofsajdy, jednou si to mohl pohlídat a jít sám až do brány,“ zhodnotil trenér první poločas.

Slezané po první půli vedli, bohužel na začátku druhé části stejně jako v předchozím duelu inkasovali z pokutového kopu. „Druhý poločas jsme znovu nastoupili, ale dostali jsme takový gól z penalty, kterou jsme si sami zavinili. Sehráli jsme špatně presink a oni se nám dostali za záda. Míša udělal takovou dětskou penaltu, což je škoda,“ mrzelo trenéra.

Třinec měl v dalším průběhu několik dalších šancí. „Pořád jsme však měli zápas ve svých rukou, bohužel takové šance, jaké měl Šimon Šumbera, takové by měl proměnit. Jednou trefí hráče na čáře a jednou se snažil obejít brankáře, ale bylo to na místě a gólman mu skočil pod nohy,“ popsal velké šance jarní posily.

I přes zbytečně inkasovaný gól a neproměněné šance byl lodivod třinecké lavičky s generálkou spokojen. „Remízu beru, je to kvalitní generálka na kvalitním hřišti. Zápas byl výborný i pro těch dva tisíce diváků. Měl jsem dobrý pocit z toho, když nám v jednu chvíli zatleskali,“ těšilo trenéra hostujícího celku.

Přípravné zápasy jsou již minulostí. První ostrý start přijde na řadu v neděli dopoledne na stadionu Viktorie Žižkov, kde náš celek rozehraje duel 17. kola Fortuna národní ligy.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U15, U14: Utkali se s Karvinou

Přátelské utkání odehrály kategorie starších žáků proti kvalitnímu soupeři MFK Karviná. O něco lépe se dařilo žákům pod vedením trenéra Petra Hrazdílka. Družině trenéra Ivana Martinčíka odhalilo utkání slabiny v týmu, na které se v rámci přípravy budou soustředit.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál