Neček: Do derby jsme šli s velkou vervou

Neček: Do derby jsme šli s velkou vervou

(03.05.2017) Úterní okresní derby mezi Třincem a Frýdkem-Místkem bylo dramatické až do závěrečného hvizdu. Po něm se radovali domácí fotbalisté, kteří tak aspoň částečně oplatili soupeři porážku z podzimu.

Na pozápasové tiskové konferenci jako první promluvil trenér Frýdku-Místku Miroslav Nemec. Pro toho byla prohra velkým zklamáním. „Do zápasu jsme vstoupili strašně špatně. Dostali jsme gól po nacvičené situaci, na kterou jsme se připravovali. Potom jsme dostali z protiútoku druhý. Ještě do poločasu se nám podařilo snížit. V dalším průběhu jsme se snažili vstřelit gól na 2:2, ale bohužel nám to nevyšlo. V celém zápase jsme dominovali, ale fotbal není o tom, fotbal se hraje na góly a my jsme prohráli,“ pověděl slovenský kouč.

Jeho protějšek Jiří Neček byl spokojený s vítězstvím, s předvedenou hrou už tolik ne. „Začátek nám vyšel, brzo jsme vedli 2:0, ale po prvním gólu Frýdku-Místku mi trochu zatrnulo. Bylo cítit, že Frýdek pak hrál kombinační fotbal a my jsme hlavně ve středu pole nestíhali. Ačkoliv jsme do druhého poločasu vstoupili, jako bychom chtěli hrát, z hráčů jsem cítil velkou nervozitu. Z toho vyplynuly fauly a následně i žluté karty a dokonce jedna červená. Mohu říci, že jsme to se štěstím ukopali a standardky uskákali. I když tam trenér dal vysokého Nworaha, jejich hru to trochu otupilo a závěr jsme dohráli na soupeřově polovině,“ přidal svůj pohled na zápas třinecký lodivod.

Utkání se mělo odehrát už v sobotu, ale pro nezpůsobilý terén bylo přesunuto na úterý. „Trochu nám to nabouralo plány, protože v nejbližších dvanácti dnech odehrajeme čtyři utkání. To nejbližší a nejdůležitější bude teď se Sokolovem. Přeložili jsme to jen o tři dny. Hřiště bylo dobře připravené a fotbal by se měl hrát na dobrých terénech, takže si nemyslím, že výsledek byl vinou termínu,“ řekl Nemec. Svůj pohled na to přidal i trenér Neček: „V sobotu byl terén tak podmáčený, že se na tom nedalo hrát. Druhá strana hřiště byla úplně pod vodou, takže by to nebyl fotbal.“

Po víkendových výsledcích oba celky vstupovaly do zápasu pouze se čtyřbodovým náskokem před patnáctými Vítkovicemi. I to zřejmě přidalo na dramatičnosti. „Bylo to derby a hráči k tomu takto přistoupili. Do takového zápasu je nemusíte motivovat. Oni do něj šli s velkou vervou. Na tréninku šlapali a chtěli jít naplno,“ prozradil Neček. „U nás nervozita stále bude, dokud nebudeme zachráněni. Teď nás čeká Sokolov, pak máme Olomouc a Znojmo. Do konce soutěže máme ještě pět kol a všechno máme ve svých rukou a hlavách,“ je si vědom trenér valcířů.

Soupeře Frýdku-Místku do dalšího kola trenér Nemec odtajnil. Třinecké hráče čeká sobotní výjezd do nepříliš oblíbené Vlašimi a už následující středu domácí slezské derby proti Opavě, které začne tak jako duel s Frýdkem-Místkem v 17:00.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál