Soustředění fotbalistů sportovních tříd

Soustředění fotbalistů sportovních tříd

(11.05.2017) V průběhu minulého týdne proběhlo soustředění mladších žáků FK FOTBAL TŘINEC studujících ve sportovních třídách ZŠ Dany a Emila Zátopkových. Podívejte se, jak si kluci týden s fotbalem a bez školy užili.

Šesťáci a sedmáci ze 4. ZŠ v Třinci hrající v třineckých žákovských mužstvech U12 a U13 měli v průběhu minulého týdne volno ze školy a ve dnech 2. – 5. května se proháněli na hřišti na stadionu na Borku, ve sportovním areálu na Lesní, v přilehlém lesoparku nebo v tělocvičně ve STaRSu. Zbyl čas i na odpočinek po obědě, kdy se mladí fotbalisté vzdělávali při sledování světových fotbalových zajímavostí.

Chlapci si zatrénovali na soustředění i pod jinými trenéry, soustředění zastřešoval ředitel zapsaného spolu Fotbal Třinec Mgr. Vladislav Bury, o malé fotbalisty se dále starali Jan Laslop, Zdeněk Cieslar, Petr Sostřonek či Martin Zbončák.

Soustředění se určitě podařilo, fotbalisté si ho užili a všichni se již nyní těší na další společnou fotbalovou akci. O tom svědčí i následující dvě hodnocení z úst mladého a nadějného fotbalisty Jakuba Kajfosze a ředitele zapsaného spolku a současně učitele našich fotbalistů ve sportovní škole Mgr. Vladislava Buryho.

Jakub Kajfosz (hráč FK FOTBAL TŘINEC U13)

„Soustředění bylo super! Byla to sranda, zastříleli jsme si na bránu, někdy jsme byli v tělocvičně, kde jsme třeba dělali gymnastiku. Nejvíce mě z gymnastiky bavilo dělat salta, kotouly a hvězdy. Ale tréninky byly jinak dost podobné těm, které máme normálně se svými trenéry. Fajn bylo, že jsme měli volno ze školy. Každý den jsme měli sraz v 8:45 a podle počasí jsme jeli buď na hřiště na Borek nebo do zápasnické tělocvičny. Hned, jak jsme ráno přišli, tak nás čekal nějaký program. Tréninky byly hlavně dopoledne. V úterý odpoledne jsme podávali míče na derby s Frýdkem-Místkem, ve středu bylo volno a ve čtvrtek jsme měli odpoledne navíc zápas. Celkově mě nejvíc z celého soustředění bavila střelba na bránu, to mám nejradši i na tréninku.“

Mgr. Vladislav Bury (ředitel zapsaného spolku Fotbal Třinec)

„I když soustředění probíhalo díky jednotnému termínu s atlety v nestandardním termínu uprostřed rozběhnutých soutěží, myslím, že splnilo svůj účel – kluci měli možnost vyzkoušet si i odlišné formy tréninků, na které není uprostřed sezony tolik času (např. atletickou průpravu v lesoparku, obratnostní cviky v zápasnické tělocvičně nebo balanční a koordinační cvičení). Všechny tréninkové jednotky probíhaly pod vedením našich profesionálních trenérů, což bylo pro kluky taky určitě zpestřením. Myslím, že velkým motivačním faktorem bylo také to, že si mohli týden odpočinout od školy.“

Další fotografie ze soustředění naleznete v naší fotogalerii.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál