Příští ročník FNL s Pardubicemi i Třincem

Příští ročník FNL s Pardubicemi i Třincem

(14.05.2017) V Pardubicích se v sobotu přepisovala historie vzájemných zápasů. Od postupu Východočechů mezi profesionály padlo poprvé na pardubickém stadionu více než jeden gól. Bohužel o obě trefy se postaral domácí útočník Adam Fousek.

„První padla po naší standardní situaci, po které jsme přišli o míč a domácí rychlým útokem do otevřené obrany a střelou podél gólmana Palečka dali úvodní gól. Druhý byl podobný. Soupeř si obhodil dva naše hráče u autové čáry a poslal krásný centr na zadní tyč,“ popsal oba góly z třineckého pohledu trenér Jiří Neček.

V jeho hodnocení by se dala najít pozitiva, bohužel zápas přinesl bodový půst. „Herně to bylo z naší strany slušné, ale udělali jsme dvě katastrofální hrubky a domácí nás za to potrestali dvěma krásnými góly. Ty hrubky nás ubíjejí, podobné jsme udělali i proti Opavě. Zápasy prohráváme moc jednoduše. Občas mi to připadá jako dorostenecký boj, kluci se nechají žďuchnout nebo odtlačit. To jsou takové chyby, které by v profesionálním fotbale neměly být. Bohužel jsme je udělali a domácím nabídli dva góly,“ hlesl zklamaným hlasem lodivod slezského celku.

Náš celek měl v zápase šance na gól, ať už z nohy, nebo hlavy Dediče, či po střele Joukla. „I když jsme tam měli šance na 2:1, tak domácí si to ukopali, ubránili a zaslouženě vyhráli,“ pogratuloval Neček soupeři ke třem bodům.

Od trenéra vítězů zazněla na výkon Třince pochvala. „Oproti podzimu, kdy jsme hráli v Třinci, tak se soupeř ohromně herně zlepšil. Opravdu mě překvapili, protože organizace hry, co se týče držení míče, je opravdu dobrá. Pro nás to byl těžký zápas,“ zahájil své hodnocení trenér Jiří Krejčí.

Další část už věnoval svému týmu. „V prvním poločase bylo vidět, že na tom nejsme pohybově nejlépe. Předchozí dva těžké zápasy nám daly zabrat, navíc se nám nakupila marodka. Nemohli jsme využít tři hráče základní sestavy. Vítězství jsme vyloženě urvali. Dali jsme dva góly, ale mohli jsme přidat i další. Jsem rád za to, jak to kluci odbojovali a odjezdili na krev. Kluci do toho dali srdce a toho si kolikrát cením víc, než kdyby se nám dařilo,“ pochválil své hráče trenér Krejčí.

Přestože Třinec po první půli prohrával, v poli vypadal jako lepší celek. O přestávce proto domácí kouč sáhl ke změně. „Viděli jsme, že na naší pravé straně nás Třinec přečísloval. Kovář je mladý a zároveň není krajní hráč, proto jsme tam chtěli dát defenzivnější typ a trochu zkušenějšího a běhavějšího hráče. Pospíšil to zvládl dobře,“ řekl na adresu střídajícího hráče.

Pardubice si vítězstvím zajistily jistotu účasti v příštím ročníku Fortuna národní ligy. Třinec musel čekat na výsledek odpoledního duelu Vlašim - Vítkovice. Vítkovice neuspěly, a proto je již dnes jasné, že i nejvýchodnější tým soutěže nebude v příštím ročníku druhé ligy chybět.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál