Edo, děkujeme!

Edo, děkujeme!

(19.05.2017) Ve věku 88 let nás opustila velká osobnost třineckého sportu, dlouholetý historik, statistik, kronikář klubu, hlasatel a muž s pozitivní náladou Eduard Machaczek.

Eduard Machaczek, narozený v roce 1929, byl od roku 1946 členem oddílu třineckého fotbalu. Kromě funkcionářské práce se staral o propagační činnost naší kopané. Později začal působit i v hokejovém klubu.

Mimo to působil jako sportovní redaktor v Třineckém Hutníku a jako dopisovatel do ČTK. Je autorem několika publikací z prostředí třineckého sportu. Jeho posledním fotbalovým dílem byl Almanach k 90. výročí třineckého fotbalu. Napsal také knihu k 80. výročí ledního hokeje v Třinci.

Kromě let 1938 až 1945 žil v Třinci. Pracoval v konstrukčním a projekčním útvaru Třineckých železáren, posléze až do roku 1991 v Hutním projektu Praha se střediskem v Třinci. Podílel se na projektování staré WERK Arény.

Za svůj přínos třineckému sportu byl v roce 2014 oceněn prestižní Cenou města Třince.

Jsme rádi, že jsme s velikánem třineckého sportu mohli dlouhá léta spolupracovat. Jeho památná věta „A nyní již k sestavám...“ zůstane stejně jako jeho úsměv, životní zkušenosti a jedinečné vzpomínky dlouho v naší paměti.

Klub FK Fotbal Třinec vyjadřuje rodině a všem pozůstalým upřímnou soustrast.

Čest jeho památce!

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál