Trenér Jiří Neček: Chtěli jsme to odjezdit a vyhrát

Trenér Jiří Neček: Chtěli jsme to odjezdit a vyhrát

(22.05.2017) Třinečtí fotbalisté se rozloučili s diváky po povedeném výkonu neméně chválihodným výsledkem. Soupeři z Prostějova nadělili na cestu čtyři kousky.

Domácímu lodivodovi se během zápasu vloudily do mysli vzpomínky na duel ve Vlašimi. „Něco podobného, jako dnes zažil Prostějov, jsme předvedli ve Vlašimi. Je to velký problém, když máte hodně zraněných nebo vykartovaných hráčů. Vymyslet něco na soupeře, kterému se daří je pak hrozně těžké. I já se ve Vlašimi modlil, aby už byl konec zápasu,“ zavzpomínal Jiří Neček.

Jeho svěřenci splnili to, co si před utkáním řekli. „Chtěli jsme poslední domácí zápas odjezdit, vyhrát, posunout se kousek výš a udělat sezónu v závěru trochu lepší.“ To se Třinci částečně povedlo. Svůj cíl musí dokončit v neděli v Českých Budějovicích.

Důležitým momentem zápasu byl vstup do utkání. Třineckým se vyvedl a už od 4. minuty vedli 1:0. „Těžko se zápas otáčí, jakmile dostanete brzo gól. Když jsme pak přidali druhý, bylo to pro soupeře ještě horší. Pak už se musíte snažit, aby se soupeř nemohl nadechnout gólem na 2:1. Nám se ještě do poločasu podařilo vstřelit důležitou třetí branku. Kdybychom precizněji dohráli některé akce, mohl zápas skončit větším rozdílem,“ přiznal Neček.

Trenér Prostějova Radim Weisser se s vysokým nášupem smířil už při cestě mezi novináře. „Soupeř byl během celého utkání lepším týmem. Náš výkon bohužel nesplňoval druholigové parametry. Jsme ve fázi, kdy se rozhodujeme, se kterými hráči počítat pro další působení a myslím si, že dnešní utkání nám to odhalilo. Po předchozím vítězném zápase s Viktorií Žižkov jsme v nasazení a v organizaci hry na tuto úroveň nedosáhli a nemohli jsme tak pomýšlet na zisk bodů. Soupeř vyhrál zcela zaslouženě,“ řekl zklamaným hlasem.

Co se dělo o přestávce v obou kabinách? „To, co se řekne v kabině, se nevynáší ven,“ zůstal tajemný trenér soupeře. „U nás bouřka nebyla. Vedli jsme 3:0, tak jsme se snažili hráče uklidnit. Komu se nedařilo, tomu jsme řekli, ať hraje jednoduše. Nechtěli jsme dostat gól, ale zároveň jsme chtěli ještě nějaký vstřelit,“ poodkryl dvířka do třinecké kabiny trenér Neček.

Třinecké čeká v neděli poslední zápas, a to na hřišti Českých Budějovic. Utkání, stejně jako zbylé zápasy 30. kola Fortuna národní ligy, odstartuje již v 15 hodin.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál