V Ruptawě bylo veselo

V Ruptawě bylo veselo

(31.05.2017) V rámci Euroregionu Těšínské Slezsko a spolupráce mezi kluby LKS Granica Ruptawa a Fotbal Třinec se během sobotního odpoledne v Ruptawě uskutečnil sportovně-kulturní festival. Díky grantu z Evropské unie se podařilo zorganizovat událost, která neměla obdoby.

Jednalo se již o druhou společnou akci, která se konala v rámci česko-polské spolupráce. První setkání proběhlo 22. dubna v Třinci, kdy se na našich hřištích odehrál fotbalový turnaj starších žáků a mladších přípravek. Děti za pěkné fotbalové výkony obdržely na závěr turnaje poháry a účastnická trička.

Druhá akce proběhla tuto sobotu v Ruptawě a program byl opravdu nabitý. Sportovní část odpoledne byla zpestřena zápasy předpřípravek U5, mladších přípravek U8 a U9, starších přípravek U11, mladších žáků U12 a starších žáků U14.

Nechybělo ani utkání rodičů, kteří přijeli doprovodit své ratolesti a užít si společně s nimi sportovní i kulturní zážitky. Podvečer pak patřil zábavě a kultuře. Účastníci se bavili u tanečních vystoupení českých i polských skupin, fascinujících chemických experimentů, zumby, či pěveckých vystoupení. Večer zakončila diskotéka pod širým nebem.

V rámci doprovodného programu byly k vidění technika dobrovolných hasičů a ukázka výcviku psů, stánky s občerstvením a mnoho dalšího.

Ruptawská akce se povedla nad očekávání. Děti i rodiče si užili pěkného počasí, sportování a zábavy. Spolupráce mezi oběma kluby však zdaleka nekončí. V červenci se chystá desetidenní soustředění LKS Granica Ruptawa U15 v Třinci, poté naše U17 a U19 pojede na soustředění do polské Wisly. Slavnostní zakončení celého projektu je v plánu na září. Už nyní se těšíme na další společné zážitky!

Foto: Aneta Czarnocka-Kanik, Maciek Kanik.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál