V premiérovém kole zápas přátel

V premiérovém kole zápas přátel

(29.07.2017) Souboje mezi Třincem a Varnsdorfem jsou soubojem pouze na trávníku. V hledišti panuje přátelská atmosféra. Nejinak tomu bude i v neděli odpoledne, kdy se rozběhne série zápasů 1. kola FORTUNA národní ligy. Naše utkání začíná v 17:00.

FK FOTBAL TŘINEC

Očekávaný duel je tady! Po náročné přípravě čeká na družinu trenéra Jiřího Nečka ostrá zkouška v podobě prvního mistrovského zápasu. V přípravě si Třinec vedl slušně. Z šesti utkání čtyři vyhrál a pouze dvakrát prohrál. Obzvlášť ten poslední byl hodně povedený. „Z naší stránky jsme odehráli výborný zápas v tom směru, že jsme to zvládali technicky, do rychlosti a kombinačně. Některé situace jsme vyřešili velice dobře kombinačně a klidně jsme mohli dát ještě více gólů,“ popsal vítězný duel proti Baníku Ostrava (5:2) trenér Jiří Neček.

Během letní přestávky se podařilo zapracovat do týmu všech pět posil, avšak zda Pavol Ilko, Richard Vaněk, Václav Juřena, Tomáš Masař a Jiří Kateřiňák budou posilami s velkým “P”, ukážou až soutěžní zápasy.

Hned ten první bude obzvlášť těžký. Varnsdorf je na vlastní půdě velice silným celkem, což ukazuje i vzájemná bilance na severočeském pažitu, kde Třinec loni na podzim poprvé bodoval po remíze 2:2.

Poslední zápas

FK FOTBAL TŘINEC - FC Baník Ostrava 5:2 (1:0)

Branky: 51. a 81. Juřena, 6. Dedič, 50. Ilko, 60. Vaněk - 72. a 89. J. Šašinka. Rozhodčí: Machálek - Baták, Dresler. Návštěva: 1500 diváků.

FK Fotbal Třinec: Paleček - Velner (46. Avdič), Čelůstka (46. Ilko), Reintam, Bedecs, Masař (46. Vaněk) - Joukl (46. Ižvolt), Motyčka (46. Šumbera), Kateřiňák (46. Janoščín), Janošík (46. Hošek) - Dedič (46. Juřena). Trenér: Jiří Neček.

FK Varnsdorf

Náš nedělní soupeř zakončil loňský ročník pouze o bod a o příčku výš než my, a to na 11. místě s 35 body. Po druhém a devátém místě z předchozích sezón je to propad o další dvě příčky.

Nespokojenost s umístěním se projevila na obměně hráčského kádru. Ve varnsdorfském dresu už neuvidíme Matěje Končala, Davida Lischku, Daniela Richtra, Vojtěcha Novotného, Nicolase Daníčka, Karla Knejzlíka, Oskara Fotra a Jana Neuberga.

Osmičku hráčů nahradili mladíci Ondřej Kocourek ze Slavie, Jan Král z Mladé Boleslavi, Jakub Barac, Martin Chlumecký a Jan Šulc z Liberce a dva dorostenci Martin Vaňák a Miroslav Luňák. S týmem se připravuje i bývalý reprezentant Martin Fenin.

Trenér Zdenko Frťala si do přípravy naplánoval pět přátelských zápasů. První dva s Bautzenem (0:2) a Hradcem Králové (2:3) Varnsdorfští prohráli, ze zbylých tří, včetně utkání s Teplicemi (4:1), odcházeli s pocitem vítězství. Uspěli také v poháru proti divizní Souši.

Máme se tedy na co těšit. Trenér severočeského celku nebude moct v neděli využít služeb zraněných Garyho Cennerazza a Jana Filipa.

Poslední utkání

FK Baník Souš - FK Varnsdorf 0:3 (0:1)

Branky: 19. Durdevič, 47. Dordič, 58. Šulc. Rozhodčí: Černý - Vlček, Vít. Žluté karty: Dolejší, Karlovec, Nobst - Bílek, Zbrožek, Zieris. Návštěva: 150 diváků.

FK Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Zieris, Král, Chlumecký (70. Beránek) - Bílek (54. Kozma), Bláha, Kocourek - Barac (46. Šulc), Durdevič, Dordič. Trenér: Zdenko Frťala.

Vzájemné zápasy

Vzájemná utkání mezi Třincem a Varnsdorfem hrála ve prospěch Varnsdorfu. Ten až do loňského ročníku doma dokázal vždy zvítězit. Loni přišla první ztráta. Tým vedený Martinem Zbončákem na severu Čech dvakrát vedl, bohužel v obou případech na třinecké góly odpověděl trefou Alexander Jakubov.

Na jarní část už Jakubov přesídlil do nedalekého Baníku Ostrava, a zřejmě i tento fakt se podílel na tom, že Varnsdorf byl v jarní odvetě neplodný a z Třince odcestoval s porážkou 0:4 po hattricku Reného Dediče.

Poslední vzájemné utkání

FK FOTBAL TŘINEC - FK Varnsdorf 4:0 (3:0)

Branky: 16., 37. a 64. Dedič, 2. Joukl. Rozhodčí: Berka - Boček, Dresler.. Žluté karty: Dordič (Varnsdorf). Návštěva: 325 diváků.

FK Fotbal Třinec: Paleček - Benetka, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl (71. Vávra), Motyčka (69. ižvolt), Krišto, Šumbera (80. Hošek), Michal Stříž - Dedič. Trenér: Jiří Neček.

FK Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Neuberg, Lischka - Cennerazzo (46. Novotný), Bláha, Daníček, Knejzlík - Dordič (76. Bílek), Kozma (46. Švantner), Durděvič. Trenér: Zdenko Frťala.

Rozhodčí

Úvodní duel sezóny bude řídit jako hlavní Ondřej Berka, který v loňské sezóně dohlížel na tři naše zápasy. Paradoxně všechny zápasy skončily vítězstvím domácích 4:0 (v Opavě, s Varnsdorfem a s Prostějovem). Na čarách mu budou asistovat Milan Flimmel a Michal Pfeifer.

Výjezd fanklubu

Třinecký fanklub na toto utkání pořádá vlakový výjezd. Sraz na zastávce Třinec - Centrum je ve 4:00, odjezd pak o 25 minut později. Cena výjezdu činí okolo 700 Kč.

Program 1. kola FORTUNA národní ligy

Pátek 28. července

MFK Vítkovice - FK Ústí nad Labem 0:0
FC Hradec Králové - FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

Sobota 29. července

FK Olympia - FK Pardubice 1:0 (0:0)
1. FK Příbram - 1. SC Znojmo FK 0:0
MFK Frýdek-Místek - Slezský FC Opava 1:1 (0:0)

Neděle 30. července

17:00 FC Sellier & Bellot Vlašim - FK Baník Sokolov
17:00 FK Varnsdorf - FK FOTBAL TŘINEC

Pondělí 31. července

18:00 SK Dynamo České Budějovice - FK Viktoria Žižkov (živě ČT Sport)

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC přeložena na neurčito!

Z důvodu vyhlášení karantény vládou ČR se odkládá členská schůze spolku FOTBAL TŘINEC z 25.3.2020 na neurčito! O novém termínu schůze budou všichni řádní členové spolku FOTBAL TŘINEC včas (minimálně 14 dní předem) informováni řádnou písemnou pozvánkou.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Vladislav BURY, ředitel FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál