Česko-polská spolupráce bude pokračovat

Česko-polská spolupráce bude pokračovat

(05.10.2017) Ve druhé polovině září proběhlo oficiální zakončení spolupráce spřátelených klubů Fotbal Třinec a LKS Granica Ruptawa. Celá spolupráce se dá určitě považovat za úspěšnou a rozhodně ne poslední.

Třinecký klub hostil činovníky a sportovce polské strany, mimo jiné se ho zúčastnili Anna Hetman - primátorka města Jastrzębie-Zdrój, Marek Gałuszka – předseda řídící komise Śląskiego Związku Piłki Nożnej (Slezského fotbalového svazu), a také Artur Nowak – prezident klubu z Ruptawy. Třineckou stranu zastupovali ředitel spolku Fotbal Třinec Vladislav Bury, člen výboru Jiří Bajgar, sportovní manažer Benjamin Vomáčka a trenéři našeho klubu v čele s trenérem druholigového mužstva Jiřím Nečkem.

V první části zhodnotil spolupráci obou klubů Rafał Jabłoński, koordinátor projektu „W jednej drużynie - integracja przez sport na pograniczu polsko-czeskim" (V jednom týmu – integrace přes sport na česko-polském pomezí). Projekt byl spolufinancován z fondu Evropské unie s celkovým rozpočtem 23,5 tisíce euro (cca 600 tisíc korun). Kluby zorganizovaly dva velké fotbalové turnaje, rodinnou společenskou akci a dvě fotbalová soustředění. Účastníci slavnostního zakončení mohli vidět bohatou fotodokumentaci celého projektu umístěnou na facebookové stránce utvořené oběma kluby.

Druhou částí bylo setkání u jednoho stolu a debata nad dalšími akcemi. Již nyní je jisté, že se fotbalisté Ruptawy zúčastní turnajů organizovaných Třincem. Plánovaná je také návštěva našeho klubu v Ruptawě. Není vyloučeno, že se oba partneři budou ucházet o další podporu v rámci Euroregionu Těšínské Slezsko.

Vladislav Bury byl s česko-polskou spoluprací velice spokojen. „Evropský projekt "V jednom týmu" nám ukázal, jak se dá úspěšně mezinárodně spolupracovat prostřednictvím fotbalu. Chtěl bych tímto poděkovat klubu z Ruptawy za vynikající spolupráci, která perfektně fungovala na obou stranách hranice. Děkuji všem, kteří se podíleli na tomto projektu. Tímto naše spolupráce nekončí a už připravujeme další společné akce,“ doplnil ředitel spolku Fotbal Třinec.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Hráči jsou unavení, přesto chceme poslední zápas vyhrát, řekl kouč Habanec

Přestože třinečtí fotbalisté nad pražskou Duklou vedli, nakonec na domácím pažitu padli podruhé za sebou. Tři body si odvezli hosté, kteří bodovali naplno posedmé v řadě. „Když náš brankář chytil penaltu, doufal jsem, že nakonec nezůstaneme s prázdnou,“ přiznal třinecký kouč Svatopluk Habanec.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál