Byl to zápas o jednom gólu, shodli se trenéři

Byl to zápas o jednom gólu, shodli se trenéři

(11.03.2018) První soutěžní utkání v roce 2018 už mají naši fotbalisté za sebou. Z pražského Strahova si odvezli bod za bezgólovou remízu. Jak duel viděli oba trenéři?

V prvním jarním utkání proti Žižkovu vedl Olympii izraelský trenér Motti Ivanir. V sobotu na lavičce domácího celku chyběl. Příčinu přiblížil prezident klubu Angelos Goulis: „Bohužel ve středu večer náš trenér dostal infarkt. Byla to pro nás překvapující záležitost. Situaci řešíme nějakým způsobem lidsky, aby vše bylo v pořádku i po sportovní stránce. Trenér Ivanir zůstává u nás, ale roli trenéra bude plnit pan Pařízek.“

Ještě než začal zápas hodnotit trenér Jiří Neček, věnoval pár slov na adresu absentujícího trenéra: „Panu Ivanirovi přeji brzké uzdravení a ať tady ještě odvede nějakou práci.“ Další slova už patřila zápasu. „Věděli jsme, že Olympia na Žižkově prohrála. Situace byla daná, domácí potřebovali vyhrát, a podle toho se zápas vyvíjel. Možná byli na začátku nervózní, ale zápas měl nasazení. Soupeř vytěžil ze své hry pouze pár standardních situací. My jsme si vytvořili šance, které jsme neproměnili. Kdybychom dali gól, pravděpodobně bychom vyhráli,“ mrzelo třineckého kouče.

Třinečtí v podzimním duelu urvali tři body, z pražského duelu jen jeden, ale trenér Neček to jako ztrátu nebere. „Až se Olympia sehraje, bude zatápět ostatním týmům. Bod má svou cenu i vzhledem k tomu, že celá soutěž bude vyrovnaná. Na nás nikdo s postupovými ambicemi netlačí, máme čistou hlavu. Pravý boj o postup se rozhoří až pět kol před koncem,“ tuší trenér třetího celku druhé nejvyšší soutěže.

Poprvé v roli hlavního trenéra vystoupil na tiskové konferenci bývalý brankář Oldřich Pařízek. „Hráli jsme proti kvalitnímu a konsolidovanému mužstvu, které je dlouho pospolu. Třinec hrál dobře, měl více ze hry a vytvářel si šance. My jsme to nahrazovali bojovností. Utkání bylo o jednom gólu, kdo by ho dal, ten by vyhrál. Věřím, že se s dalšími zápasy budeme zlepšovat,“ řekl bývalý spoluhráč Lukáše Palečka z Příbrami.

Olympia vsadila všechno na propracovanou obranu. „Vzhledem k tomu, že máme čtyři hráče na listině marodů, tak jsme to postavili trochu defenzivněji. Byli jsme si vědomi síly Třince, proto jsme do toho nechtěli tolik zasahovat. Bod z tohoto zápasu je pro nás zlatý. Momentálně se s Třincem nemůžeme měřit po fotbalové stránce, proto to hráči museli nahradit bojovností,“ řekl na závěr Oldřich Pařízek.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál