Mladí se ukázali v dobrém světle, svěřil se trenér Neček

Mladí se ukázali v dobrém světle, svěřil se trenér Neček

(30.04.2018) V sobotu dopoledne spustili naši fotbalisté na trávníku stadionu Rudolfa Labaje koncert, na jehož konci bylo pět gólů v síti Táborska. Třinecký dirigent Jiří Neček musel být po utkání spokojen.

„Pro soupeře je to krutý výsledek, protože Táborsko bylo lepší na balónu. Hráčům už jsem to o poločase vytýkal, protože Táborsko má vynikající narážečky, seběhy a další situace. Je to výborné mužstvo. Zápas rozhodly individuální chyby. Soupeř měl vynikající vstup do utkání, ale poté jsme si vytvořili dvě rychlé akce a v 16. minutě jsme vedli 2:1. V ten moment se zápas otočil,“ zhodnotil duel třinecký lodivod.

Táborský dirigent Roman Nádvorník mohl během zápasu máchat rukama, ale své svěřence nedokázal ukočírovat. „Do zápasu jsme dobře vstoupili, ale pak jsme dostali dva úplně naivní góly. Celý týden jsme se připravovali na to, aby nám nepropadl balón za obranu, a pak dostaneme takové góly. Poločas jsme nějakým způsobem dohráli. Po změně stran jsme byli lepší na balónu, ale místo toho, abychom dali dva góly a zápas otočili, tak jsme inkasovali další tři. Výsledek 5:1 je krutý, ale fotbal se nehraje na držení míče, ale na góly a v tom byl soupeř jasně lepší,“ prozradil svůj pohled na zápas jihočeský kouč.

Třinečtí se ve druhé půli trochu zatáhli a zkusili hrát na brejky. Nakonec to byl klíč k vysokému vítězství. „Soupeř hrál od začátku výborně. Byl to fotbal nahoru – dolů a přispěl k tomu i soupeř. Táborsko má kvalitu a postavení v tabulce neodpovídá tomu, kde jsou,“ řekl trenér Neček. „My jsme tam, kde jsme. Je to o hlavě a individuálních dovednostech. Když na to někteří nemají nastavenou hlavu, je to složité,“ doplnil trenér Táborska.

Sousedé od vedle, zástupci hokejového klubu Oceláři, vyhlásili před sezónou Ocelářskou cestu, podle které dávali příležitost mladým hráčům. Podobný záměr má i náš klub. Své druhé utkání v základní sestavě odehrál Martin Samiec, na posledních deset minut naskočil také sedmnáctiletý záložník Lukáš Cienciala. „Je to cesta, kterou chceme jít. Už dávno jsem tvrdil, že chci dát příležitost mladým, ale někteří na to kvůli zraněním nebo špatnému přístupu zatím nemají. Hrají ti, co trénují poctivě. Zkušenost jim trochu chybí, ale musí to nahradit bojovností. Dnes se ukázali v dobrém světle. Věřím, že Martin Samiec si bude držet formu,“ doufá trenér Jiří Neček.

Jeho svěřenci se v domácím prostředí představí až za dva a půl týdne, kdy ve středu 16. května budou hostit Vlašim. Před tím je čekají dva nedělní televizní duely. Nejprve na konci týdne v Pardubicích a o sedm dní později na Žižkově. Oba zápasy bude přenášet Česká televize prostřednictvím svého kanálu ČT Sport.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Mládež opět ruší veškeré aktivity do odvolání!

Na základě rozhodnutí Vlády České republiky v návaznosti na mimořádná opatření ze dne 21. října se upřesnily pravidla konání fotbalových utkání a fotbalových aktivit. V období od 22. října 2020 včetně do 3. listopadu 2020 do 23:59 platí úplný zákaz fotbalových aktivit celé mládeže našeho klubu FK FOTBAL TŘINEC!

Mgr. Vladislav BURY, ředitel mládeže FOTBAL TŘINEC z.s.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 14:30
FK Fotbal Třinec
FC MAS Táborsko