Sezóna v číslech: Záložníci

(13.06.2018) Třetí díl věnujeme statistikám záložníků. V sezóně 2017/2018 naskočilo do zápasů Fortuna národní ligy jedenáct hráčů na této pozici.

Richard Vaněk

Richard Vaněk je druhým třineckým hráčem, který naskočil do všech zápasu druhé nejvyšší soutěže. V základní sestavě chyběl pouze dvakrát, zbylých dvacet osm utkání odehrál od první minuty a stal se pilířem defenzivní části týmu.

I přes velkou herní vytíženost se otec půlročního dítěte nezapsal do střeleckých statistik. Jednu asistenci zaznamenal v utkání proti Frýdku-Místku, kde nacentroval krásný míč na Juřenu, který vyrovnal na konečných 2:2.

Šimon Šumbera

Směrem dopředu jeden z nejviditelnějších záložníků na hřišti. Zaskvěl se hned v úvodu ročníku, kdy si krásnou brankou od rohového praporku vysloužil trofej za Gól měsíce. V dalších dvaceti sedmi zápasech zaznamenal osm gólů a čtyři asistence. Dva góly a jednu asistenci si zapsal ve vítězném utkání proti Táborsku.

Svůj um prokázal i v národním poháru. Nejprve v utkání proti Havířovu poslal míč z přímého kopu přesně na hlavu Čelůstky a v pražském Edenu ideálně našel v pokutovém území Hoška, který na chvíli překvapil fanoušky Slavie.

Martin Janošík

Mladý odchovanec libereckého fotbalu odehrál v tomto ročníku Fortuna národní ligy dvacet utkání. Jako střídající hráč vynikal svou rychlostí na unavené soupeře, bohužel ze svých gólových příležitostí vytěžil pouze jeden gól. Ten zaznamenal v Praze na Žižkově, kde odehrál svůj padesátý druholigový zápas v třineckém dresu.

Matej Ižvolt

Zkušený slovenský záložník vynikal výbornou kopací technikou. Tu využíval při zahrávání standardních situací. Na podzim rozhodl střelou z přímého kopu domácí utkání proti Žižkovu. Kromě toho přidal trefu do sítě Opavy a čtyři asistence, tři z nich Václavu Juřenovi.

Bohužel se znovu nevyvaroval zbytečného prohřešku, po kterém následovala červená karta a trest na tři zápasy. Stalo se tak v utkání proti Frýdku-Místku. Ve zbylých zápasech pomohl juniorskému celku k zisku 12. místa v Juniorské lize.

Petr Joukl

Služebně nejstarším hráčem Třince je bezpochyby záložník Petr Joukl. Za sebou již má desátou sezónu v třineckém dresu a do čtvrt tisíce zápasů mu chybí pouze dvanáct startů.

Třiatřicetiletý rodák z Hrčavy v letošním ročníku naskočil do osmnácti zápasů, odehrál 303 minut a zapsal si jeden kanadský bod za přihrávku v domácím utkání proti Ústí nad Labem. Střelecky se prosadil v pohárovém utkání ve Ždírci nad Doubravou, kde prvním gólem načal postup Slezanů do třetího kola.

Jiří Kateřiňák

Mladý záložník přišel v létě do Třince na roční hostování z Mladé Boleslavi. Svými výkony ve čtrnácti druholigových zápasech si řekl o zkrácení hostování a šanci v prvoligovém týmu.

Kromě individuálních dovedností dokázal ze svých nohou vykouzlit překvapivou přihrávku i velmi dobrou střelu ze střední vzdálenosti. Za svůj krásný gól do sítě Českých Budějovic si vysloužil titul Gól měsíce listopadu. K této trefě přidal další tři góly v zápasech proti Ústí nad Labem, Pardubicím a Ždírci nad Doubravou.

Lukáš Buchvaldek

Mládežnický reprezentant se v jarní části ukázal jako dobrá zimní posila. Svými výkony zaujal trenéra reprezentační jednadvacítky a vybojoval si místo náhradníka.

Lukáš Buchvaldek oblékl dres s logem hutnického gigantu ve všech jarních duelech. Do kanadského bodování se zapsal ve třech duelech. Nejlépe ve Znojmě, kde první gól vstřelil a na druhý nahrál. Dva gólové pasy vypustil ze své kopačky v posledním utkání proti Varnsdorfu.