Byli jsme součástí svátku, těšilo oba trenéry

Byli jsme součástí svátku, těšilo oba trenéry

(25.06.2018) Těžkou dřinu prvních tréninkových dní zhodnotili naši hráči v pátečním utkání v nedalekém Puncově. Třinecký tým byl součástí svátku Vítání léta, v rámci kterého sehrál přátelské utkání s Górnikem Zabrze.

Na známé fotbalové firmy se přišla podívat velká návštěva. „Mrzelo mě, že jsme divákům nenabídli gól. Do areálu v Puncově jich přišlo opravdu hodně. Chtěl bych poděkovat pořadatelům za to, jak celou akci parádně zorganizovali. Byl to fotbalový svátek se vším všudy. Jak naši fanoušci, tak kibice Górniku vytvořili nádherné prostředí,“ pochválil organizátory trenér Jiří Neček.

„I přes únavu, kterou hráči měli v nohách, bylo vidět, že chtějí vyhrát a chtějí se před spoustou lidí ukázat. Škoda, že se nám to nepodařilo. Měli jsme své šance, ale i soupeř měl dvě velké příležitosti. Na dobře připraveném hřišti jsme některé akce nedohráli tak, jak jsme chtěli. Zápasy s Górnikem mají vždy velice dobrou úroveň,“ pověděl třinecký kouč.

Třinecký trenér v zápase vyzkoušel šest nových hráčů. „Někteří to pojali velmi dobře, vypadali slušně. Bylo vidět, že nejsou sehraní a takticky spjatí s mužstvem,“ řekl třinecký lodivod na adresu pětice Chocholatý, Omasta, Prikryl, Hejný, Liener.

V Třinci budou všichni pokračovat i v následujícím týdnu. „Chci dát ještě všem příležitost. Trochu mě mrzelo, že jsem ji nemohl dát Körnerovi, ale na Sigmě bude určitě hrát. Velmi dobře se zapracovali naši mladíci, kteří se rychle sžívají s týmem,“ pochválil dvojici mladých odchovanců Martina Samiece a Lukáše Ciencialu.

Spokojen byl také nejlepší trenér polské Esktraklasy v uplynulém ročníku. „Chtěl bych poděkovat za vytvoření fantastických podmínek. Hrálo se nám velmi dobře, přišlo kolem tisíce lidí. Cítili jsme se součástí svátku, jakým byl příjezd Górnika do Puncova. Hodně lidí přišlo z okolí Zabrza, ale ukázalo se, že Górnik má fanoušky i tady v okolí Cieszyna,“ poděkoval pořadatelskému klubu trenér Marcin Brosz.

Pro Zabrze byl zápas v Puncově zakončením kondičního soustředění ve Wodzislawi. „Byli jsme po náročném soustředění, kde jsme trénovali dvakrát denně v těžkých podmínkách. Hráčům chyběla lehkost, ale chtěli jsme tuto část soustředění zakončit zápasem. Nula vzadu má vždy svou cenu, tím více, že nám chyběli dva hráči, kteří byli důležitou součástí naší defenzívy,“ doplnil Brosz.

Ještě před vypuknutím pátečního vrcholu sehrála naše přípravka miniturnaj společně s Cieszynem, Puncovem a fotbalovou akademií Champions. Pohár za vítězství v turnaji si odnesli naši malí fotbalisté.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Třinec chce nahoru, proti bude Chrudim

Po reprezentační přestávce pokračuje druhá nejvyšší soutěž ve své podzimní části. V rámci 12. kola přijede do Třince nováček soutěže MFK Chrudim, který je vzdálen pouhé tři body. Kdo se bude radovat z vítězství na stadionu Rudolfa Labaje? Utkání začíná v sobotu v 10:15.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2018 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál