Jiří Neček: Nakopl nás brněnský gól

Jiří Neček: Nakopl nás brněnský gól

(12.11.2018) Čtvrtý zápas bez porážky posunul tým trenéra Jiřího Nečka v tabulce F:NL na dvanácté místo s jednobodovou ztrátou na trojici Vítkovice, Vlašim, Prostějov. Jak viděli duel s Brnem oba trenéři?

Zklamaný byl po závěrečném hvizdu trenér Brna Pavel Šustr, pro kterého to byla první porážka od 6. kola, kdy nahradil na lavičce Romana Pivarníka. „Zápas se mi nehodnotí příliš dobře, protože jsme prohráli. Výsledek je jedna věc, ale ani hra nebyla z naší strany tak dobrá, jak bychom potřebovali. Nechali jsme se vyloučit a hráli jsme v poli s devíti hráči. Podařilo se nám vstřelit vedoucí gól, bohužel zápas jsme ke konci nezvládli a prohráli jsme. Celkově jsem zklamaný, protože jsme tady chtěli vyhrát,“ řekl lodivod Brna.

Daleko více radosti měl domácí kouč Jiří Neček, přesto s průběhem zápasu nebyl úplně spokojený. „První poločas byl z naší strany ustrašený, měli jsme ze soupeře přílišný respekt. Brno bylo kompaktnější a rychlejší. Měli jsme problémy hlavně s Magerou, který posbíral hodně balónů i ve druhém poločase. U inkasovaného gólu jsme zaspali na pravé straně, Eismann to krásně nacentroval a hosté vedli. V ten moment se mi zdálo, jako by nás gól nakopl, pak Šumbera krásnou střelou vyrovnal a dostal nás na koně. Soupeři se v deseti hrálo na tomto terénu hůř, docházely mu síly, a proto se snažil zápas rozhodnout nakopávanými balóny nebo využitím standardní situace. To se mu nepovedlo, naopak my jsme jednu situaci dohráli a vedli jsme 2:1. Vzápětí mohl René Dedič přidat třetí gól a bylo by po zápase. Brno bylo i v deseti nebezpečné, ale my jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych kluky pochválit a poděkovat jim za to, jak zápas i v těžké situaci zvládli a kvalitním výkonem ve druhé půli se rozloučili s domácími diváky. Doufám, že s fanoušky se rozloučíme až v Prostějově,“ přeje si první muž třinecké lavičky.

Jeden z klíčových okamžiků zápasu nastal už v prvním poločase. Ve 30. minutě brněnský Bariš ostrým faulem přejel Vaňka a za svůj počin musel po druhé žluté kartě pod sprchy. „Vyloučení Bariše do vývoje zápasu zasáhlo a utkání ovlivnilo. V určitých fázích hry jsme dokázali kombinovat i v devíti, ale v průběhu zápasu bylo poznat, že jeden hráč na hřišti chybí a v závěru se to projevilo,“ prozradil Šustr.

Domácí si museli zvyknout na hodinovou přesilovku. „Hrát proti deseti je vždy těžké. Soupeř se semkne a může být nebezpečnější než při hře v plném počtu,“ poznamenal Neček. Slova třineckého trenéra se potvrdila v závěru prvního poločasu, kdy na třineckou bránu pelášil Bartolomeu, naštěstí jeho střela pouze orazítkovala břevno. „Tam jsme to zkazili. Místo, abychom to roztáhli a rozehráli, tak šel soupeř do brejku. Proti oslabenému celku je důležité, abyste hru co nejvíce roztáhli a útočníka uběhali. Magera má sice dlouhý krok, ale i pro něj to bylo náročné. Důležitou roli hraje trpělivost,“ nabádal o přestávce své hráče třinecký kouč.

Výsledkem poločasové motivace jsou trochu překvapivé tři body. Celkově jich má Třinec na svém kontě sedmnáct, tedy stejný počet jako loni na jaře. „Ono vždycky po hodech bývají trable. Záleží na tom, jak to mužstvo stráví. Druhá liga je vyrovnaná, každý může porazit každého. Soutěž je dost náročná na psychiku. Uvidíme, kdo nakonec druhou ligu opustí. Nám teď body přibývají, ale pořád musíme zůstat na zemi. Hráčům vysvětluji, že ještě musí získat hodně bodů, aby se dostali tam, kde byli v loňské sezóně.“

Třinci schází k dorovnání loňské mety rovných třicet bodů. Tři body mohou stáhnout už v sobotu, kdy hrají na půdě nováčka z Prostějova, kterému mají z úvodu sezóny co vracet. Utkání startuje v 13:30. Věříme, že nás přijedete na poslední zápas v roce 2018 povzbudit.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál