Naši kluci z výběru bronzoví

Naši kluci z výběru bronzoví

(28.05.2019) Sportovní areál na Lesní znovu hostil nejtalentovanější fotbalisty z okolí v rámci Mezinárodního turnaje mladších žáků pod názvem Mladé talenty 2019. O pozici nejtalentovanějšího kraje přijeli do Beskyd bojovat i mladíci z Polska a Slovenska. Českou stranu zastupoval Moravskoslezský krajský fotbalový svaz, jehož součástí byli i naši hráči.

Mladí zástupci našeho klubu Jan Folvarčný, Petr Kajzar, Kryštof Horniak a Adam Babilon si svou píli, přístupem a výkony po celou sezónu vydobyli pozvánku na domácí turnaj. Svými výkony pomohli Moravskoslezskému týmu k zisku třetího místa. Lepší byli pouze dva polští zástupci, Malopolský a Sleszký fotbalový svaz.

Výsledky výběru

Moravskoslezský KFS - Slaski ZPN Katowice 1:2

Moravskoslezský KFS - Malopolski ZPN Krakow 3:4

Moravskoslezský KFS - Stredoslovenský FS Banská Bystrica 4:1

Umístění 1. - 3. místo

1. Malopolski ZPN Krakow

2. Slaski ZPN Katowice

3. Moravskoslezský KFS

A jak celý turnaj viděl Grassroots trenér mládeže FAČR Zdeněk Cieslar?

„Tento turnaj hodnotím velmi pozitivně. Jednak organizace proběhla v naprostém pořádku, ale především samotné výkony hráčů krajských výběrů byly v mých očích na velmi vysoké úrovni. Mezi tyto hráče patřili i naši čtyři kluci. Jsem rád, že se v obrovské konkurenci nejlepších hráčů krajských výběrů neztratili, ale naopak mě svými výkony velmi potěšili.“

Nadějného odchovance Jana Folvarčného, povolaného do krajského výběru, jsme se zeptali na jeho pocity a dojmy z Mezinárodního turnaje mladších žáků. „Moc se mi líbilo, že byl turnaj rozložen do dvou dnů, díky tomu jsme se mohli také blíže poznat s novými spoluhráči. Potěšilo mne, že se hrálo na velké hřiště, kde mám na pozici útočníka větší možnosti. Přínosem pro mě byli také noví skvělí trenéři, od kterých jsem si odnesl spoustu zajímavých poznatků. Jsem moc rád, že jsem se turnaje mohl zúčastnit.“

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U19: Nepřesnosti vedly k prohře

Bez gólů skončil první poločas. Druhé dějství však bylo již mnohem výživnější a zajímavější nejen co do počtu gólů, nýbrž i nasazení. Brankovou převahu si soupeř vytvořil v úvodu druhého poločasu a třinecký celek se jej snažil dotahovat. Brňané však měli cestu k vítězství ulehčenou přes nepřesnosti ve hře svěřenců trenéra Radomíra Korytáře.

 
 
 
Podobné články
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál