V pondělí startuje fotbalová příprava, kádr dozná změn

V pondělí startuje fotbalová příprava, kádr dozná změn

(16.06.2019) Druholigový ročník 2018/2019 před třemi týdny skončil a nový už je na obzoru. Muži v pondělí zahájí přípravu na 21. druholigovou sezónu v samostatné české historii. V té mohou docílit jubilejní dvousté vítězství (aktuálně 194).

V dopoledních hodinách dojde k prvnímu seznámení třineckých hráčů s novým trenérem. Nejbližší dvě sezóny by měl vládnout na třinecké lavičce dlouholetý trenér Ústí nad Labem a Slovácka Svatopluk Habanec.

Muž pocházející z jihu Moravy bude mít k dispozici trochu obměněný kádr. Někteří hráči zaujali také prvoligové trenéry a zkouší štěstí o patro výš. „Renému Dedičovi dobíhá smlouva, proto jsme vyhověli Opavě a povolili mu tréninky v prvoligovém celku. Podobné to je v situaci Pavla Ilka, který se bude snažit ukázat v Karviné. Oběma hráčům jsme nabídli novou, velice zajímavou smlouvu, ale oba ji odmítli. Možnost zkusit si první ligu je pro ně velkou prioritou. V Třinci odvedli velice dobrou práci, a proto jim přeji, aby na zkoušce uspěli a zahráli si nejvyšší soutěž,“ popřál odchozí dvojici generální manažer klubu Karel Kula.

Slovenské duo doplní i další fotbalisté. „Do Karviné se vrací zpět z hostování Tomáš Weber, v Třinci nebudou pokračovat ani Lukáš Lupták a Lukáš Buchvaldek. Na zkoušce v Pohroní je Michal Klec, kterému u nás skončilo hostování ze Žiliny,“ pokračoval Karel Kula.

První noví hráči by se měli objevit v pondělí na tréninku, další budou přibývat později. „Jednáme se Slováckem o příchodu našeho odchovance Filipa Kubaly a také Davida Machalíka, který naposledy působil ve Znojmě. O dalších posilách jednáme s Brnem, Opavou, Karvinou, Baníkem, Zlínem a některými kluby nižších soutěží. Vše je prozatím rozjednané, ligové kluby teprve začínají s přípravou a nižší soutěže skončily teprve o tomto víkendu. V prvních dnech přípravy chceme dát příležitost i některým hráčům z juniorky, a to Potůčkovi, Chloňovi, Konečnému a Zahalukovi,“ poodhalil téma nováčků.

V rámci pětitýdenní přípravy se Třinečtí poměří se soupeři v pěti přípravných duelech. Jejich protivníky budou nováček polské Ekstraklasy Raków Częstochowa, loňský účastník Zagłębie Sosnowiec, účastník kvalifikace o Evropskou ligu MFK Ružomberok, druholigový Prostějov a slovenský Púchov. Vzhledem k rekonstrukci travnaté plochy na stadionu Rudolfa Labaje se všechny přípravné zápasy odehrají na hřištích soupeřů. Pevně věříme, že přípravné zápasy nás zocelí k vydařenému vstupu do soutěže.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál