Klobouk dolů před Třincem, ocenil výkon Slezanů trenér Varnsdorfu

Klobouk dolů před Třincem, ocenil výkon Slezanů trenér Varnsdorfu

(29.07.2019) Parádní utkání se šancemi na jedné i druhé straně. Třinec byl v nedělním souboji na severu Čech lepším mužstvem, přesto bral jen bod za remízu 2:2. Účastníci smutnit nemuseli, diváci obou celků je odměnili zaslouženým potleskem.

Slezané byli od úvodních minut aktivnějším a dominantnějším celkem, jenže v první půli to nedokázali gólově vyjádřit. Třinecký trenér byl trochu kritický ke svému mužstvu. „V prvním poločase domácí velice dobře kombinovali, my jsme byli daleko od hráčů. Byl jsem překvapený, jak to trenér sehrál. Jeho tým prošel v letním období řadou změn, přesto hrál dobře. Nám se nedařila finální fáze, a proto jsme poločas prohráli 0:1,“ zhodnotil úvodní dějství trenér Svatopluk Habanec.

Třinečtí si vytvářeli šance i po změně stran a navíc se prosadili gólově. Filip Kubala střelou z pravé strany šestnáctky vyrovnal a Tomáš Omasta po standardní situaci poslal Třinec do vedení. „Mrzí mě, že jsme ve druhém poločase nepotvrdili vedení gólem na 3:1. Domácí pak využili šanci a pěkným zakončením útočníka vyrovnali na 2:2,“ řekl smutným hlasem trenér Třince.

Přesto může být se vstupem do sezóny spokojený. Třinečtí získali ze dvou venkovních zápasů tolik bodů, co v minulé sezóně za prvních osm kol. „Je to perfektní výsledek, ale mrzí mě, že jsme měli na výhru i dnes. Měli jsme minimálně o jednu nebo dvě tutovky více,“ prozradil Svatopluk Habanec.

Ani jeho kolega nebyl s výsledkem příliš spokojen. „Chtěli jsme domácí utkání zvládnout za tři body. V prvním poločase jsme hráli tak, jak jsme si představovali. Hráči plnili pokyny, které jsme jim řekli. Dali jsme gól ze standardní situace a dostali se do vedení,“ okomentoval první půli David Oulehla.

Varnsdorfští o nadějné vedení přišli po přestávce. „Druhý poločas jsme měli odehrát trochu chytřeji. Vedli jsme 1:0 a nemuseli nikam spěchat. Místo toho jsme otevřeli hru, chybovali v kombinaci a ztrátami nabídli soupeři šance, ze kterých Třinec vstřelil dva góly, otočil ráz utkání a měl tam pasáž, kterou mohl třetí brankou rozhodnout,“ zlobil se trenér Oulehla.

Nakonec to pro jeho tým dopadlo dobře, když v 83. minutě vyrovnal Erik Micovčák. „Jsem za ten gól rád, protože dnes to bylo pro nás maximum. Třinec má super mužstvo, i na Dukle odehrál vynikající zápas. Klobouk dolů před Třincem i naším výkonem. Bod bereme, přestože jsme chtěli tři. Z pohledu vývoje je bod pro nás maximum,“ oddechl si trenér severočeského celku.

Varnsdorf v dalším kole bude hostit Chrudim. Poprvé doma se v této sezóně představí i náš celek. Na Městském stadionu na Lesní přivítá účastníka loňské baráže, jihlavskou Vysočinu. Zápas se uskuteční v sobotu 3. srpna v 10:15.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U15, U14: Na Borku proti Karviné

Obě karvinské kategorie starších žáku odjeli s prázdnou. Třinečtí hoši bojovali v úmorném horku ze všech sil a to jim přineslo ovoce.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál