Nastoupit s páskou pro mě byla čest, řekl Denis Nieslanik

Nastoupit s páskou pro mě byla čest, řekl Denis Nieslanik

(10.09.2019) Zatímco Tomáš Nieslanik běhá po jablunkovském hřišti, jeho nejstarší syn Denis ho sleduje z tribuny. Posledně tomu bylo naopak – otec z hlediště přihlížel, jak si počíná jeho potomek s kapitánskou páskou na ruce.

Denis Nieslanik je z Návsí, za Jablunkov nikdy nehrával. Nicméně i z jeho pohledu se přípravné utkání proti prvoligové Karviné (3:2) hrálo v podstatě „doma.“ V hledišti seděli jeho příbuzní i otec Tomáš, fotbalista místního Spartaku. „Pokud zrovna nemám zápas, na tátu se chodím dívat pokaždé. Jsem moc rád, že tentokrát se na mě přišel podívat také on,“ řekl Denis Nieslanik.

Otec Tomáš Nieslanik (vlevo) se synem Denisem.

Nápad, že by se mohl přípravný duel s Karvinou odehrát mimo Třinec na hřišti některého z regionálních klubů, se mu velmi zamlouval. „Bylo to těžké utkání, opravdu náročné, protože Karviná je kvalitním prvoligovým týmem. V prvním poločase jsme drželi nulu, ve druhém se nám povedlo třikrát skórovat. Nakonec jsme se možná báli o výsledek, ale výhru jsme udrželi, což je pro nás pozitivní. Je to povzbuzení do dalších zápasů,“ ohlédl se mladý útočník za utkáním.

Trenér Svatopluk Habanec ho nasadil do druhého poločasu. Nieslanik operoval na pravé záloze, na paži měl kapitánskou pásku. „Abych řekl pravdu, tohle jsem nečekal. Bylo to poprvé, takže na okamžik, kdy přijdu do šatny, se moc netěším. Zaplatit budu muset, nedá se nic dělat. Na druhou stranu v týmu jsem skoro nejmladší a mít kapitánskou pásku na ruce pro mě byla čest,“ uzavřel Nieslanik.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U17: Z Kroměříže si přivezli tři body

Pohledné fotbalové utkání předvedli třinečtí hráči pod taktovkou trenéra Karla Macečka. Nad kroměřížskou družinou měli navrch ve všech herních projevech a i přes malý výpadek nenechali soupeře skórovat. Tři body si zaslouženě připsal Třinec, když zvítězil 0:4.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál