Připíše si fotbalový Třinec druhé vítězství?

Připíše si fotbalový Třinec druhé vítězství?

(13.09.2019) V prvním zápase po reprezentační přestávce se třinečtí fotbalisté pokusí zabodovat na hřišti nováčka z Vyšehradu.

Utkání tabulkových sousedů (Vyšehrad je jedenáctý, Třinec desátý) se hraje v rámci Víkendu otců. Jedná se o akci, kterou pořádá pro fanoušky Ligová fotbalová asociace ve spolupráci se svým partnerem cestovní kanceláří Alexandria. Přijde-li na utkání Vyšehrad – Třinec dítě s rodičem, rodič zaplatí poloviční vstupné a dítě má vstup zdarma.

„Šemíci“ se do druhé nejvyšší soutěže vrátili po třech letech. Prozatím jsou na sedmi bodech, stejně jako Třinec. Získali je za domácí výhry nad Ústím (4:1), Sokolovem (2:1) a za remízu v Líšni (0:0). V Prostějově (0:1), ve Vítkovicích (2:4), a proti Dukle (1:3) svěřenci trenéra Romana Veselého nebodovali.

V reprezentační přestávce získali dva ligové hráče, z Příbrami přišli Milan Nitrianský s Tomášem Jablonským, už dříve Vyšehrad posílil liberecký útočník Elvis Mashike Sukisa.

„Soupeř výrazně posílil. Ctíme jeho sílu a víme, že se třemi novými fotbalisty bude hrát jinak než dosud. My jedeme do Prahy vlakem a s odhodláním vybojovat tři body,“ předeslal trenér Třince Svatopluk Habanec.

Na druhé vítězství jeho svěřenci čekají od prvního kola, v němž porazili Duklu Praha (2:3). Nad síly Třince byly týmy Chrudimi (0:1) a Jihlavy (0:1), s Varnsdorfem, Hradcem Králové, Prostějovem a Brnem se rozešel smírně.

„Doma jsme narazili na všechny favority. V posledních třech utkáních jsme bodovali, ale byly to jen remízy. Potřebujeme zabodovat naplno, abychom se v tabulce mohli posunout, protože teď se nám na ni nekouká zrovna nejlépe,“ dodal kouč Habanec.

K dispozici bude mít kompletní kádr, dva brankáře a devatenáct hráčů do pole. Po jednozápasové stopce za čtyři žluté karty bude připraven záložník Richard Vaněk.

V reprezentační přestávce třinečtí fotbalisté porazili v přípravném utkání v Jablunkově prvoligovou Karvinou 3:2.

Oba soupeři se zatím utkali dvakrát, bylo to v sezoně 2015 – 2016. V Třinci se po šesti gólech body dělily za remízu 3:3, v jarní odvětě na žižkovském stadionu slavil Třinec výhru 2:0.

Zápas na Stadionu Evžena Rošického má výkop v sobotu v 10:15 hodin. Řídit ho bude rozhodčí Petr Hocek z Benešova ve spolupráci s asistenty Jaroslavem Poživilem z Liberce a Martinem Leškou z Unhoště u Kladna.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál