Ještě minimálně deset bodů, to je náš podzimní cíl, řekl Habanec

Ještě minimálně deset bodů, to je náš podzimní cíl, řekl Habanec

(16.09.2019) Rovněž druhé vítězství v sezoně zaznamenali fotbalisté Třince na cizím hřišti. V utkání dvou rozdílných poločasů pokořili nováčka z Vyšehradu.

První dějství příliš nenasvědčovalo tomu, že by si Třinečtí ze Strahova mohli odvézt tři body.

„Znovu to musím rozdělit, jak už jsem to několikrát udělal, na určité pasáže utkání. Po posledním zápase se Zbrojovkou, kde byl patrný výkonnostní nárůst a nadstandardní sedmdesátiminutová pasáž, tentokrát vstup do utkání dobrý nebyl. O poločase jsme museli přemýšlet co s tím, protože to opravdu nebylo dobré, zdůraznil trenér Třince Svatopluk Habanec.

„Šemíci“ vedli po první půli 1:0 zásluhou Nitrianského. „Do utkání jsme vstoupili vlažně, někteří hráči měli příliš doteků s míčem. Bylo to spíše do chůze a zase se v naší hře objevil nepřítel fotbalisty – strach. Byli jsme potrestaní brankou a samostatným nájezdem, který naštěstí neskončil druhým gólem. Naše statistická čísla byla naprosto šílená,“ zrekapituloval Habanec první poločas.

Do druhé části hry jeho tým vstoupil jako vyměněný. „Od první vteřiny jsme na soupeře vlítli a vnutili mu hru, kterou jsme chtěli předvádět, držení míče a agresivní způsob hry. Nakonec jsme to přetavili ve vítězství. Cením si toho, že za stavu 1:1 jsme nechtěli hrát zanďoura na remízu, snažili jsme se zápas zlomit na svou stranu, což se nám podařilo díky krásné trefě Sama (Samiece),“ řekl Habanec.

Třinec je přesně v polovině podzimní části soutěže. Má za sebou osm utkání (2 výhry, čtyři remízy, dvě prohry), dalších osm ho ještě čeká. „Byl to lehce zlomový zápas, protože naším předsezonním přáním bylo pohybovat se v klidném středu tabulky, nejlépe pak v horní polovině. Vždycky tvrdím, že aby byla klidná zima, na začátku bodového konta se musí objevit dvojka. To znamená po šestnácti kolech dvacet bodů a více. Máme deset, takže minimálně dalších deset musíme udělat, to je takový náš mini cíl,“ zdůraznil kouč Třince.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál