Do Třince míří nováček z Líšně. Podaří se ho třineckým fotbalistům pokořit?

Do Třince míří nováček z Líšně. Podaří se ho třineckým fotbalistům pokořit?

(08.11.2019) Po třech utkáních, v nichž nebodovali naplno, by fotba-listé Třince rádi zaznamenali vítězství v souboji s houževnatým nováčkem z Líšně. Zápas se uskuteční v sobotu od 10.15 na Hřišti Rudolfa Labaje.

Na počátku nového milénia se v Líšni hrála pouze I. B třída. Klub se postupně probojoval o soutěž výš, pak do krajského přeboru a v ročníku 2004 – 2005 už do divize.

Coby účastník čtvrté nejvyšší soutěže na podzim roku 2007 Líšeň v poháru senzačně vyřadila pražskou Sla-vii po vítězství 4:3 a o dva roky později se radovala z historického postupu do MSFL. V letech 2012 – 2014 se na okraji jihomoravské metropole hrála pouze divize, ale v další pěti sezonách opět MSFL, z níž se Líšeň probojovala do druhé nejvyšší soutěže.

Ve F:NL si brněnský nováček vede nad očekávání dobře. V úvodních pěti kolech pokaždé bodoval, až v šestém podlehl favorizované Jihlavě.

Na favority z Brna, Pardubic, Ústí nad Labem a pražské Dukly nováček druhé ligy nestačil, přesto mu v aktuální tabulce náleží 9. pozice s 19 body.

„Čeká nás houževnatý protivník, který má svou hru postavenou především na dobrém pohybu a bojovnosti. Ve své hře však má okénka, které my budeme chtít využít. Soupeři bude scházet jeden z jeho nejlepších hráčů – Hladík,“ poukázal třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Třinečtí fotbalisté, kteří se prozatím drží s 20 body na sedmé příčce, by po třech zápasech rádi slavili vítězství. K úspěchu jim můžou dopomoct zadáci Bedecs s Kušnírem, kteří v předešlém kole stáli pro čtyři žluté karty.

„Chceme oba dva domácí zápasy vyhrát, abychom se po podzimu dostali na 26 bodů. Možná to je trochu nad plán, protože původně jsme počítali asi s 23 body, ale podle vývoje soutěže bychom si je zasloužili,“ pokračoval Jakus.

Hlavním rozhodčím utkání, které má výkop v 10:15 hodin, bude Petr Hocek ve spolupráci s Tomášem Batíkem a Janem Dohnálkem.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Hráči jsou unavení, přesto chceme poslední zápas vyhrát, řekl kouč Habanec

Přestože třinečtí fotbalisté nad pražskou Duklou vedli, nakonec na domácím pažitu padli podruhé za sebou. Tři body si odvezli hosté, kteří bodovali naplno posedmé v řadě. „Když náš brankář chytil penaltu, doufal jsem, že nakonec nezůstaneme s prázdnou,“ přiznal třinecký kouč Svatopluk Habanec.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál