V zimní přípravě by se náš tým měl více stmelit, říká generální manažer Karel Kula

V zimní přípravě by se náš tým měl více stmelit, říká generální manažer Karel Kula

(29.12.2019) Pomyslnou tečku za podzimní částí sezony 2019 – 2020 udělal generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula. První muž třinecké kopané věří, že v roce 2020 bude fotbalový Třinec ještě úspěšnější.

Jaké pocity ve vás převládají, když se vrátíte k podzimnímu účinkování druholigového mužstva Třince?

Měli jsme na to, abychom bodů uhráli více. Některé domácí zápasy jsme měli vyhrát. Nepovedlo se, což nás mrzí, protože jsme cítili, že naše mužstvo má potenciál. Potkaly je výkonnostní výkyvy a závěr už nebyl tak dobrý jak prostřední fáze soutěže, kdy jsme měli úspěšnou sérii.

Chvíli jste byli v elitní druholigové pětce. V posledních pěti kolech jste nevyhráli a propadli se až na deváté místo. Čemu přičítáte pokles formy?

Je možné, že někteří hráči podlehli určitému sebeuspokojení a další si nedovedli udržet formu. Přišly žluté karty, navíc nám scházel útočník Akulinin, který se musel vrátit na Ukrajinu pro vízum. V posledních pěti zápasech jsme hráli s určitou obavou o výsledek. Bylo to křečovité, nedařily se nám kombinace, těžko jsme se dostávali do šancí. Už to nebylo takové lehkonohé jako předtím.

V druhé polovině podzimu jste hráli s papírově slabšími soupeři. Kupodivu se vám proti nim nevedlo tak dobře, jako v zápasech s nejsilnějšími soupeři.

Proti favoritům byly naše výkony daleko lepší, byli jsme jim rovnocenným soupeřem. Proti mužstvům z dolních pater tabulky náš výkon už tak dobrý nebyl. Soupeři se zatáhnou a nechají nás tvořit hru. My jsme mužstvo, které do plných moc hrát neumí, s tím máme problém. Hráli jsme na rychlé brejkové hráče, což se nám zpočátku dařilo. Později soupeři změnili taktiku, nechali nás hrát a sami čekali na protiútoky.

Kvalitou hráčského kádru se Třinec řadí mezi nejsilnější celky druhé nejvyšší soutěže. Souhlasíte s tím, že měl na víc, než na podzim ukázal?

Myslím si, že v našich silách bylo uhrát více bodů. Klidně jsme jich mohli mít 26, pokud bychom zvládli poslední dva domácí zápasy. Musíme ctít i kvalitu soupeřů, někteří proti nám podali velmi dobrý výkon.

Po šestnácti kolech má Třinec 22 bodů, a tak se může v klidu chystat na jarní odvety.

Co do počtu bodů jsme letos uhráli druhý nejlepší podzim za šest let od návratu do druhé ligy. Máme velmi dobrou pozici do jarní části. Řadíme se mezi týmy, které mají čtyři a méně porážek, což je velmi pozitivní. Na druhou stranu máme sedm remíz, nejvíce z celé soutěže.

Jak se vám zamlouvaly výkony jednotlivých fotbalistů?

Většina hráčů si nedokázala udržet konstantní formu, přišly na ně slabší chvilky. I někteří zkušení fotbalisté neodváděli to, co se od nich očekávalo. Udržet si formu po celou sezonu je náročné. Na druhou stranu hráči by měli na hřišti odevzdat všechno, ale někdy to tak nevypadlo. V závěru podzimu se náš herní projev začal nějak ztrácet.

Jak by se to dalo do jara vylepšit?

Držení míče máme 60 ku 40, jenže nejvíce přihrávek měli zadáci. Musíme držet míč častěji na polovině soupeře, nejlépe před jeho bránou. Musíme být také důraznější v soupeřově šestnáctce a rovněž je potřeba, abychom více vytěžili ze standardních situací.

Co vás na podzim nejvíce potěšilo?

Skutečnost, že jsme zabudovali do sestavy mladé odchovance. Pravidelně začali nastupovat záložníci Cienciala se Samiecem. Pravidelně hrával i jednadvacetiletý Gáč, nastupoval Kubala, příležitost dostával také o dva roky mladší Tijani. Cesta, kterou jsme se vydali, je dobrá. Mužstvo se vyvíjí správným směrem.

Co říkáte na celkový vývoj druhé nejvyšší soutěže?

Konstantní formu potvrdily akorát Pardubice a možná Brno. Hradec Králové, Jihlava a Ústí měli výkyvy a ne všechny zápasy se jim povedly. Druhá liga je taková, že mančaft, který je dole, může porazit tým pohybující se nahoře. Kolikrát to není tak, jak to tabulkově vypadá.

Jak rozsáhlé změny nastanou v hráčském kádru Třince?

Hostování skončilo Machalíkovi s Kubalou, ostatní hráče máme pod smlouvou. Výjimkou je Tijani. S Baníkem jsme dohodnuti na tom, že pokud se nechytne v áčku Baníku, zůstane u nás, protože už si zvykl na zdejší prostředí a zná i spoluhráče. Se svým herním vytížením nebyli spokojení Janošík se Šuľou, proto by chtěli změnit působiště. Myslím si, že potřebujeme najít gólového útočníka. Hodili by se nám i dva krajní obránci.

Jaké cíle si klade Třinec do první poloviny roku 2020?

Dvě domácí výhry, to je málo. Musím říct, že v tomhle ohledu jsme divákům hodně dlužní, doma by se mělo vyhrávat především. To je náš jarní cíl. Na některých soupeřích byla vidět touha po vítězství více než na nás. To se musí změnit. Musíme více chtít a do utkání jít jako do opravdové války. Fotbal bez boje se hrát nedá. Musíme být disciplinovanější v defenzívě, důraznější v osobních soubojích a nedat soupeři prostor.

Jste před startem přípravy na jarní část F:NL optimistou?

Ano, jsem. V létě náš kádr prošel velkou obměnou. Mančaft si ještě úplně nesedl. V zimní přípravě by se tým měl ještě více stmelit. Hráči si zvyknou na sebe i na svoje posty a na jaře by se tým měl výkonnostně posunout dopředu.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál