Třinečtí fotbalisté mají za sebou povedené soustředění

Třinečtí fotbalisté mají za sebou povedené soustředění

(21.01.2020) Uplynulé dny fotbalisté Třince strávili v Luhačovicích, kde v rámci soustředění pracovali na fyzické kondici. S náročným tréninkovým drilem se zdárně popasovali také mladí odchovanci.

Lázeňské Luhačovice jsou oblíbenou destinací druholigových fotbalistů Třince. Ti sem každoročně nabírají načerpat fyzickou kondici. Nejinak tomu bylo i letos. Běhání v terénu, práce s míčem na hřišti, tréninky v hale a v posilovně, plus nezbytná regenerace. Letošní kondiční tábor se příliš nelišil od těch předchozích.

Svěřenci trenéra Svatopluka Habance makali od pondělí do soboty třikrát denně – dopoledne, odpoledne a večer. „K dispozici jsme měli všechno, co jsme ke kvalitnímu tréninku potřebovali. Větší část tréninkového objemu jsme absolvovali na hřišti, i když výběhy do terénu jsme měli také. Tréninkové dávky byly velké, ale když se běhá s míčem na hřišti, pro hráče je to přijatelnější a také zábavnější,“ zdůvodnil třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Někteří fotbalisté neabsolvovali kondiční soustředění celé. „Tomáš Omasta si zlomil palec na noze a dva týdny bude mimo hru. Richard Vaněk si přivodil výron a Lukáše Hapala trápily puchýře. Všichni tři vypadli z tréninkového rytmu, ale není to nic vážného, brzy budou zpět,“ ujistil Jakus.

Několik dnů v Luhačovicích třineckému týmu prospělo, a to nejen po fyzické stránce. „Všechno probíhalo podle našich představ, všichni hráči to odmakali poctivě. Parta se ještě více stmelila a přesvědčili jsme se, že kolektiv je opravdu dobrý a hlavně má chuť tvrdě trénovat,“ poukázal Jakus.

Kondiční kemp absolvovali také mladí odchovanci Petr Niemczyk, Matteo Burgo a Adam Lasota. „Zátěž zvládli bez úlev, což je pro nás milým překvapením. Zjistili, co profesionální fotbal obnáší, co od hráče vyžaduje. Věříme, že ta zkušenost pro ně bude přínosná,“ nepochyboval Jakus.

Dva týdny nejintenzivnější fáze kondiční přípravy už mají třinečtí fotbalisté za sebou. Již ve středu je čeká druhý ze série přípravných zápasů. Prověří je Liptovský Mikuláš. „Nyní nás čeká série přípravných utkání. Kondiční prvky v tréninkovém plánu samozřejmě zůstanou, ale obecně budeme přípravu směřovat k herní stránce,“ nastínil Jakus.

V uplynulých dnech třinecký fotbalový tým zaznamenal dva odchody. Záložník Martin Janošík odešel na testy do Rakouska a Filip Kubala zkusí štěstí v prvoligové Karviné. „První ligu Filipovi přejeme. Je mladý, musí se snažit šanci využít. Je jasné, že jeho sedm branek nám bude chybět, ale musíme najít někoho, kdo jej nahradí,“ uzavřel třinecký asistent trenéra Tomáš Jakus.

Fotogalerie Luhačovice 2020

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál