Kouč Habanec po Bystrici: První poločas byl velmi špatný

Kouč Habanec po Bystrici: První poločas byl velmi špatný

(14.02.2020) Zatímco za první poločas trenér třineckých fotbalistů Svatopluk Habanec hráče pokáral, druhá půle zápasu s Banskou Bystricí se blížila jeho představám.

Úvodních třicet minut fotbalisté Třince nepřipomínali kolektiv, který by si přál posunout se na jaře mezi šestici nejlepších celků F:NL. Dostali dva slepené góly a po 25 minutách prohrávali už 0:2. „První poločas byl z naší strany opravdu špatný. Chyběl tam pohyb i důraz, byly tam obrovské chyby. První poločas se mi vůbec nelíbil,“řekl otevřeně kouč Třince Svatopluk Habanec.

Prozradil, že matný výkon měl o den později dohru. „Musím použít pravidlo jednoduchosti. A to znamená, že pokud hráči nebyli schopni odběhat to, co mají, během zápasu, budou to muset udělat v tréninku. Čeká je něco jiného než to, co jsme původně měli v plánu,“upřesnil. Dodal, že jedním z mála hráčů, který v prvním poločase snesl přísnější měřítko, byl útočník Tomáš Wojnar.

Po změně stran se pozměněná sestava Třince na umělém trávníku na Lesní předvedla v mnohem příznivějším světle. Všechny tři zimní posily se v rozmezí několika minut zapsaly mezi střelce (Steinhübel se prosadil i před přestávkou) a Třinec tak vedl 4:2.

„Janoščín, Samiec a Weber vnesli do naší hry oživení. Mezí první a druhou půli byl podstatný rozdíl. Hráli jsme pressinkovou hru, otočili jsme stav, přihrávali jsme si a nabízeli se. Bez sprintování a bojovnosti fotbal hrát nejde. Když si to budeme chviličku myslet, hned dostaneme přes držku,“ prohlásil Habanec.

V sobotu dopoledne aktuální formu Třince otestuje juniorka Baníku Ostrava. Původně se mělo hrát v Třinci, ale jelikož si zástupci Baníku přáli, aby se utkání uskutečnilo na přírodní trávě, došlo ke změně pořadatelství. Hrát se bude v sobotu od 10 hodin v Ostravě, a to na hřišti Hlubiny.

„Je mi líto fanoušků, kteří chtěli na zápas přijít a vidět nás v akci. Využili jsme nabídky soupeře nastoupit k utkání na přírodním hřišti, což pro nás bude prospěšnější, než zápas na umělce,“ omluvil se na dálku příznivcům kouč Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál