Spadli jsme na dno, vyvodíme z toho důsledky, varoval kouč Třince Habanec

Spadli jsme na dno, vyvodíme z toho důsledky, varoval kouč Třince Habanec

(25.02.2020) Pouze jeden vstřelený gól a devět obdržených. Poslední dva přípravné duely se fotbalistům Třince hrubě nevyvedly. „Vyvodíme z toho důsledky. Proti generálce s Petřkovicemi to musí vypadat úplně jinak,“ předeslal znepokojený trenér Svatopluk Habanec.

První půle střetnutí s Banskou Bystricí se zkušenému trenérovi nelíbila. Jeho tým dvakrát inkasoval, před pauzou snížil a po obrátce lídra druhé nejvyšší slovenské soutěže třemi góly dorazil. Proti posílené juniorce ostravského Baníku fotbalistům Třince nevyšlo celé utkání. V prvním poločase inkasovali třikrát a na zvrat se nezmohli. Zrodila se nečekaná porážka v poměru 1:4.

Ve Vítkovicích, které se budou na jaře bít o záchranu druhé ligy, to bylo ještě horší. Třinečtí v úvodním dějství inkasovali dokonce čtyřikrát, a nakonec si odvezli prohru 5:0. „Naše míra agresivity byla na bodu mrazu, soupeř nás předčil o dvě třídy. Takový zápas v přípravě jsem nezažil, a asi ani 90 procent hráčů takové utkání nezažilo,“ kroutil hlavou trenér Třince Svatopluk Habanec.

Svým svěřencům vytýkal zejména malý důraz v osobních soubojích a také nedostatek pohybu. „Nedokážu si vysvětlit, jak hluboko jsme spadli. Až na dno. Není to věc krátkodobá. Musíme si promnout oči. To, že dostáváme tolik branek, o něčem svědčí. Fotbálek v chůzi hrát nemůžeme, druhá liga je o něčem jiném,“ zdůraznil Habanec.

Třinec v přípravě střádal vítězství, výjimkou byl jen zápas v Opavě, kde ligistovi po solidním výkonu podlehl 3:2. V posledních dvou kláních však naprosto selhal. „Na zápasy se musíme zpětně podívat, nemůže to vyznít do ztracena. Každý hráč i celý realizační tým si musí přiznat, že takhle do soutěže vstoupit nemůžeme. Musíme najít příčiny výpadků co nejrychleji, abychom si po generálce s Petřkovicemi mohli říct, že na Jihlavu jsme připravení. Momentálně na ni připravení nejsme,“ uznal Habanec.

Týden před závěrečným herním testem hlavní trenér Třince chtěl mít ucelenou představu o tom, komu dá na Vysočině důvěru od úvodní minuty. „Představu o dvou třetinách základní sestavy mám, ale myslel jsem si, že budu mít jasno na sto procent. Po posledních výkonech v mé hlavě nastal chaos. Nechci se snižovat k nějakým frázím a říkat, prohráli jsme, to se stane. Uvědomujeme si, že to bylo špatně. Hráče samozřejmě vyhazovat nebudeme, ale z posledních dvou zápasů vyvodíme důsledky,“ varoval Svatopluk Habanec.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál