Divákům chceme nabídnout pohledný fotbal, říká Karel Kula

Divákům chceme nabídnout pohledný fotbal, říká Karel Kula

(05.03.2020) S cílem bavit diváky pohledným fotbalem a skončit v tabulce F:NL do osmého místa, vstupují do jara fotbalisté Třince. „I navzdory špatným výsledkům z konce přípravy ze svých ambicí neslevíme,“ řekl generální manažer klubu Karel Kula.

Umístit se v horní polovině tabulky – takové byly ambice Fotbalu Třinec před stratem sezony. A zůstávají stejné. „Chceme uhrát první osmičku. Věřím, že poslední nezdary v přípravě mužstvo přimějí k tomu, aby se v mistrovských utkáních ještě více koncentrovalo. I když se v naší hře objevily slabší stránky, pevně věřím, že trenéři mužstvo nachystají tak, aby bylo všem zdatným soupeřem,“řekl generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Hráčský kádr Třince během zimy příliš velkých změn nedostal. Záložník Martin Janošík zamířil do Táborska, hostování v Třinci vypršelo ofenzivnímu tandemu Mohamed Tijani – Filip Kubala, který posílil prvoligovou Karvinou. Do Jihlavy přestoupil Ekvádorec Luis Arroyo. Na soupisce Třince jsou tři nová jména. Jedná se o středopolaře Tomáše Webera z Karviné, jenž už v Třinci úspěšně působil. Ze stejného klubu Třinec získal levého záložníka Erika Puchela. Z rakouského Brucku pod Javorový zamířil slovenský záložník Christián Steinhübel.

„Filip Kubala dal sedm branek, což je solidní číslo. Skončilo mu hostování ze Slovácka, které ho uvolnilo do Karviné, kam chtěl,“vysvětlil Kula a poukázal, že odchozí hráči do základní sestavy vesměs nepatřili. „Ze základní sestavy neodešel v podstatě nikdo. Myslím si, že rozhodně nejsme slabší než na podzim. Tomáš Weber u nás hrával a podával solidní výkony. Erik Puchel je zkušený a zkvalitní levou stranu. Christián Steinhübel je kreativní fotbalista s výbornou rozehrávkou a přehledem ve hře,“ řekl Kula na adresu nově příchozích fotbalistů.

Do jara Třinečtí vstoupí v pátek v 18.00 Hodin v Jihlavě. O týden později je čeká domácí premiéra proti Chrudimi. „Na podzim jsme doma vyhráli pouze dva zápasy. Nechceme v tom pokračovat, před vlastním obecenstvem chceme být úspěšní. Z toho pohledu pro nás bude zápas s Chrudimí klíčový, půjdeme do něho v roli favorita,“ řekl Kula a zdůraznil, že do Jihlavy třinecký tým vyrazí s cílem porvat se o co nejlepší výsledek. „Na Vysočinu nepojedeme se sklopenou hlavou, chceme tam vydolovat maximum, co se dá,“ pokračoval Kula.

Třebaže s většinou postupových aspirantů se Třinec střetne venku, jarní část F:NL podle šéfa klubu má třineckému fanouškovi co nabídnout. „Diváci můžou vidět v akci nově příchozí fotbalisty. Soutěž má svoje kouzlo, a bude se na co dívat. Přijede k nám lídr tabulky z Pardubic a také pražská Dukla,“ připomněl Kula a dodal: „Fanouškům se budeme snažit nabídnout solidní fotbal a atraktivní hrou je přilákat do hlediště.“

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2021 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál