Potřebovali bychom trénovat auty, směje se kouč Třince Habanec

Potřebovali bychom trénovat auty, směje se kouč Třince Habanec

(09.04.2020) Fortuna:Národní liga je až do odvolání přerušena. Třinečtí fotbalisté prozatím trénují individuálně. „Snažíme se být co nejlépe připravení na to, kdyby se soutěž znovu rozběhla,“ řekl trenér Svatopluk Habanec.

Za několik dnů uplyne měsíc od doby, kdy jste začali trénovat individuálně.

Během této doby naši fotbalisté stále plní individuální tréninkové plány. Naše soutěž prozatím ukončena nebyla, pouze přerušena na neurčito. Pozvolna se uvolňují některá bezpečnostní opatření, což je jakými předpoklad toho, že profesionální fotbalové soutěže by přece jen mohly pokračovat.

Vy sám jste pro?

Já osobně ano, klidně ať se hraje i v červnu. V případě, že to bude možné. Pokud se fotbalové soutěže nerozjedou, na fotbal to bude mít velký dopad. Zejména pak v zahraničí, a to kvůli televizním právům.

Kolik času budou fotbalisté potřebovat k tomu, aby mohli znovu vyběhnout k mistrovskému zápasu?

Myslím si, že optimální budou tak dva týdny. Možná by stačil i týden. Sám jsem dumal nad tím, co hráčům ze společného tréninku nejvíce chybí. Náš tým by asi musel začít speciálně trénovat autová vhazování, protože jinak by míč končil v zámezí častěji než tomu bylo doposud.

Čím hráčům zpestřujete individuální tréninkové plány?

Jsou to různé výzvy, které kolují po internetu. My něco připravíme pro fotbalisty, pak zase něco oni nachystají pro nás. Jedná se o různé druhy žonglování, do kterého se zapojují třeba i partnerky hráčů. Musím říct, že všechny tyto výzvy a soutěže sdílené po internetu utužují partu a ozvláštňují tréninkový proces.

Neztratí fotbalisté během vynucené přestávky fyzickou kondici, na které usilovně pracovali celou zimu?

Tréninky máme nastavené tak, aby ve středu a v sobotu hráči podstoupili největší zátěž. Takový model jsme zvolili proto, že taková situace pravděpodobně nastane. Pokud soutěž začne, bude se hrát systémem středa – neděle – středa.

Pokud se hrát začne, tak s největší pravděpodobností před prázdným hledištěm.

Ano, tak tomu asi bude. Možná by se to mohlo změnit až ve chvílí, kdy děti začnou chodit do školy, až se život vrátí do běžných kolejí. V tuhle chvíli se s zákeřnou epidemií každý pere, jak jen může.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál