Začíná nám prakticky třetí příprava, glosoval návrat na hřiště trenér Habanec

Začíná nám prakticky třetí příprava, glosoval návrat na hřiště trenér Habanec

(20.04.2020) Individuální přípravě je zřejmě definitivně konec. Fotbalisté Třince už znovu trénují společně, i když zatím jen v osmičlenných skupinkách. „Není to však plnohodnotný, ale polovičatý trénink,“ zdůraznil hlavní kouč Třince Svatopluk Habanec.

Zatímco jedna skupinka pod vedením hlavního trenéra trénovala na hlavní ploše Městského stadionu na Lesní, druhá vedená asistentem Tomášem Jakusem se ve stejnou dobu připravovala na hřišti na Borku.

Zbylí fotbalisté vyběhli na plochu Městského stadionu o hodinu později. Poté, co ukončila trénink předchozí skupina. „Jsem rád, že už můžeme trénovat aspoň v takovém počtu a mít tak aspoň takový polovičatý trénink. Plnohodnotný ještě není, takové bude třeba absolvovat dva tři týdny před obnovením mistrovské soutěže,“řekl hlavní trenér třineckých fotbalistů Svatopluk Habanec.

V prosinci jeho svěřenci trénovali individuálně, v lednu se sešli ke společné přípravě. V březnu stihli odehrát první mistrovský zápas v Jihlavě a vzápětí po zavedení nouzového stavu se znovu připravovali samostatně. Po zmírnění restrikcí se tento týden vrátili ke společnému tréninku.

„Začíná nám prakticky třetí příprava, což je poněkud specifické. První byla klasická zimní, druhá individuální a třetí je, řekl bych, taková technická. Potrvá až do chvíle, kdy nám Ligová asociace oznámí, že můžeme hrát,“pokračoval kouč Třince.

Běhání, přihrávky, střelba, kombinační cvičení s dodržováním dvoumetrových rozestupů. Bez fotbalu, bez osobních soubojů. Taková je hlavní náplň nynějších improvizovaných tréninkových jednotek.

„V příštím týdnu budeme chtít, aby byli pospolu obranní a útoční hráči, abychom se mohli věnovat dalším herním cvičením. Nebudou chybět ani tréninky zaměřené na sílu, které máme i v tomto týdnu. Dá se předpokládat, že jakmile bude oznámen termín, kdy se začne hrát, se budeme moci vrátit ke klasickým kontaktním tréninkům,“řekl Habanec.

Zatímco mládežnické a nižší fotbalové soutěže – od MSFL níž – byly už dříve zrušeny, dvě nejvyšší soutěže byly přerušeny na neurčito. Nehraje se už více než měsíc, od 12. března. Sezona by se mohla znovu rozjet 8. června, možná i dříve.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál