Je rozhodnuto – F:NL bude pokračovat. Uvidíme, jak jsme na tom s herní kondicí, přemítá kouč Habanec

Je rozhodnuto – F:NL bude pokračovat. Uvidíme, jak jsme na tom s herní kondicí, přemítá kouč Habanec

(12.05.2020) Dříve než třinečtí fotbalisté naskočí do kolotoče mistrovských zápasů, sehrají tři přípravné duely. Změří síly se Zlínem, Karvinou a Slováckem.

Jarní premiéra v Jihlavě, v níž se z vítězství 2:0 radovala domácí Vysočina, byla posledním utkáním, které absolvovali třinečtí fotbalisté. Bylo to 6. března, tudíž už více než dva měsíce nehráli zápas.

Než se koncem května znovu rozběhne přerušená Fortuna:Národní liga, sehrají svěřenci trenéra Svatopluka Habance tři střetnutí.

„Momentálně vůbec netušíme, jak jsme na tom s herní kondicí, kterou nikdo nemohl trénovat. Osobní souboj, pak se třikrát za sebou někam vrátit. Je to úplně něco jiného než obecná vytrvalost. Proto je potřeba, abychom odehráli nějaké přátelské zápasy,“vysvětlil hlavní trenér Fotbalu Třinec Svatopluk Habanec.

Jeho svěřenci si to rozdají se třemi prvoligovými celky. „Ve středu nastoupíme ve Zlíně, v sobotu změříme síly s Karvinou a v úterý se Slováckem. Pak bychom měli mít týden na přípravu na první mistrovské utkání. Věřím, že pořadí zápasů zůstane zachováno,“ pokračoval Habanec. Pokud se tak stane, příštím soupeřem jeho týmu bude loňský nováček z Chrudimi. Hrát se bude v Třinci.

Na opožděnou domácí premiéru se třinečtí fotbalisté chtějí pečlivě nachystat. „Modelový zápas není přátelák, a přátelák není mistrák. Budeme hledat základní sestavu, podle toho uzpůsobíme herní zátěž. V prvním utkání všichni hráči odehrají poločas, v dalších dvou to bude něco kolem šedesáti, respektive třiceti minut. Hrát budou všichni, neboť potřebujeme, aby podstoupili odpovídající herní vytížení,“ vysvětlil Habanec.

Kluby první a druhé ligy v úterý odhlasovaly pokračování profesionálních soutěží. Mužstva nyní čekají náročné anglické týdny. „Jsme rádi, že se profesionální soutěže nakonec dohrají – i s ohledem na naše obchodní partnery. Za jejich přízeň a podporu jim budeme chtít poděkovat co možná nejlepšími výsledky. Pevně věřím, že naši příznivci nás budou podporovat i na dálku, a že je potěšíme dobrými výsledky. Postupně dochází k rozvolňování veškerých preventivních opatření, proto věříme, že v případě příznivého vývoje se s našimi fanoušky v brzké době znovu setkáme na našem stadionu,“ řekl generální manažer Fotbalu Třinec Karel Kula.

Sdílet článek:
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál