Žižkov je favoritem, myslí si trenér Luhový

Žižkov je favoritem, myslí si trenér Luhový

(21.05.2011) Další zápas roku je tady. Do Třince přijede žižkovská Viktorka. Jak utkání vidí trenér Ľubomír Luhový a kdo bude moci nastoupit? To si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Jak se těšíte na Žižkov?
"Je to pro nás velmi zajímavý zápas, Žižkov je velmi těžký soupeř a chlapci se na zápas těší. Věřím, že odevzdají maximum a udělají vše pro úspěch třineckého fotbalu, ale Žižkov je dost silným favoritem. Má svou velkou kvalitu, začal to na jaře ukázat."

Žižkovu bude chybět nejlepší střelec Markovič, bude to pro ně velké oslabení?
"Žižkov má v osobě Markoviče hráče, který dokáže sám rozhodnout zápasy. Vede tabulku střelců. I já bych si dokázal představit takového kanonýra v mužstvu. Mají však zkušené hráče, zkušeného trenéra, aby se dokázali vypořádat s koncovkou i bez něj. Já tam nevidím, že by to byl výrazný zásah do sestavy."

Jak to vypadá se zdravotním stavem našich hráčů?
"Jisté je, že nemůže nastoupit Peter Štyvar a Ebus Onuchukwu. Ostatní mají určité šrámy, které dovolují nastoupit do zápasu."

V případě vítězství může Třinec udělat velký krok k historickému úspěchu. Berete to taky tak?
"Od prvního zápasu, kdy jsem přišel do Třince, kdy jsme nebyli v klidných vodách, tak tlačím na mužstvo, aby udělali vše pro vítězství. My můžeme udělat tuto sezónu ještě lepší, než jak to vypadá nyní a to je naším cílem. Určitě chci skončit v tabulce co nejvýše a snažím se, aby to hráči psychicky zvládali. Každý zápas je důležitý."

Žižkovští se v různých rozhovorech prezentovali slovy, že budou hrát v Třinci na brejky, jak to vidíte Vy?
"Myslím si, že Žižkov má brejkové typy, ale dovolí si i vysoký presing. Zítra to může být šachová partie. Mě těší, že jsme se dostali do polohy, kdy je to čtyři kola před koncem všechno otevřené a o tom ten fotbal je. Já proto ty kluky trénuju, aby takové situace vznikaly."

Třinec už dva roky Žižkov poráží, odráží se tato skutečnost nějak na psychiku v kabině?
"Těžko říct. Kdybychom to přirovnali s Karvinou, tak s ní dostáváme pořád na zadek. Každá série jednou končí, ale doufám, že tahle tak rychle neskončí."

Děkuji za rozhovor.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

U9: Stříbrní z Karviné

První zimní halový turnaj dopadl pro mladší přípravku kategorie U9 velice úspěšně. S jedinou prohrou obsadili krásnou druhou příčku a nejlepším hráčem turnaje se stal hoch z třineckého týmu Viktor Klimek.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2019 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál