Pulpit: Po 15 minutách jsme mohli jít na vlak

Pulpit: Po 15 minutách jsme mohli jít na vlak

(22.05.2011) Výborný zápas nahoru - dolů s velkým množstvím šancí na obou stranách nabídl sobotní duel o přední příčky v tabulce. Zatímco domácí trefovali tyče, hosté do čeho kopli, to skončilo skoro vždy v bráně. I proto měl po utkání úsměv na tváři trenér Žižkova Martin Pulpit.

Výsledek 4:1 hovoří jasně pro Žižkov, ale utkání mohlo dopadnout i opačně, což v pozápasovém hodnocení potvrdil i trenér Martin Pulpit: "Pro nás mohlo utkání skončit v 15. minutě a mohli jsme jít na vlak. Třinec nás v úvodu přehrával, dostal nás pod obrovský tlak a kromě branky po krásném centru a Ceplákově zakončení měl ještě dvě šance, bylo to břevno, byla tam tyčka. Za stavu 3:0 jsme ten zápas mohli ukončit," začal hodnocením třineckého tlaku a pokračoval: "Od 15. minuty jsme vyrovnali hru, podařilo se nám vyrovnat Dočekalem a k překvapení všech jsme se v závěru poločasu dostali do obrovské šance, kdy Mójta obstřeloval obránce a jen o kousek minul branku."

"Ve druhém poločase se ukázalo, že se i v Čechách umí hrát fotbal nahoru dolů a bylo to utkání na které se dalo dívat, bohužel pro domácí opět nastřelili tyč a v závěru měli šanci z malého vápna, ale fotbalový bůh jim už nedovolil vsítit druhou branku. Naopak my jsme z rychlých kontrů dokázali skoro každou šanci proměnit a proto jsme zvítězili proti kvalitnímu soupeři." ocenil trenér Žižkova i kvalitu třineckého mužstva. Jeho hru sledoval v posledních třech zápasech: "Třinec mě zklamal výkonem v Čáslavi, překvapil mě výkonem se Zlínem a nadchl výkonem v Jihlavě."

Poté se pustil do hodnocení domácí trenér Ľubomír Luhový. I když jeho tým zhodnotil kolega ze Žižkova, měl novinářům co říct: "Dnešní utkání mělo svojí úroveň a přiblížilo se špičce druhé ligy. Byly tam velmi dobré fáze. Vezmu si z toho jedno velké pozitivum a to je, že chceme hrát kombinační fotbal směrem dopředu. To se dnes ukázalo, měli jsme šance a dali jsme pěkný gól."

Vzápětí vyvrátil slova trenéra Pulpita o tom, že Žižkov mohl jít na vlak. "Já to tak neberu. Fotbal se hraje devadesát minut, my jsme třicet minut hráli opravdu dobře, potom soupeř vyrovnal hru, bohužel jsme si nedali pozor na jednu věc, která nám dělá v posledním období problémy a to jsou propadávající míče v šestnáctce. Byli jsme málo zkoncentrovaní v těchto činnostech a takové momenty rozhodují utkání. Soupeř se chytil vyrovnávací brankou na 1:1, pak jsme inkasovali po dlouhém autu druhý gól a ten zápas se těžko otáčí. My jsme otočili už tři zápasy ze stavu 0:1, bohužel do nekonečna se to otáčet nedá, soupeř nám ukázal svou kvalitu. Ve druhém poločase tam byla fáze nahoru dolů, bylo to v tempu, bohužel jsme dělali poziční chyby. Z tohoto pohledu jsme prohráli zaslouženě," říká čtyřiačtyřicetiletý trenér.

Ve druhém poločase nedokázal střed zálohy podržet míče a hosté často utíkali do brejků, třinecký trenér však nehází prohru na dvojici Hanus - Siegl. "Trošku nám to tam vypouští. Nemáme ve středu pole rychlostní typy. Pro mě to není žádná výmluva, ale já mám v tom týmu lazaret. Tento tým je úzký, sezóna dlouhá a nám se to teď vymstilo. Soupeř nás předčil i na lavičce, kde měl na střídání různé typy hráčů. Díky zraněním jsem tu možnost moc neměl. Střed pole není zodpovědný za to, že jsme ten zápas prohráli 4:1. My jsme ten zápas měli zvládnout, protože jsme ho měli ve vlastních rukách."

Na závěr se oba trenéři vyjádřili k agresivní hře v utkání: "My nutíme hráče do agresivní hry, já to jen kvituji, pokud to rozhodčí nepokazí, tak je to v pořádku," říká svůj názor trenér Luhový. Odpověď trenéra Pulpita byla hodně podobná: "Já souhlasím, ani jeden souboj nebyl vedený zezadu, všechno bylo vedeno čelem. Mí maséři mají zakázáno chodit na hřiště, jenom v momentě, kdy je na hřišti krev."

Střelec jediného třineckého gólu Miroslav Ceplák byl ze smolné koncovky po utkání strašně špatný: "Byla to pro nás strašná smůla. Vedli jsme 1:0, kdyby jsme přidali do konce poločasu ještě druhý, tak by jsme asi vyhráli. Ke konci jsme dostali hloupý gól ze standardní situace. Zlomové byly ty tyčky."

K dalšímu zápasu jedou Třinečtí do Prahy k sobotnímu zápasu v Xaverově s béčkem Sparty. O den později se pod žižkovským vysílačem utká Žižkov s Karvinou.

Sdílet článek:
 
Aktuální články
 
 

Fotbalový Třinec snížil odměny. Všichni na škrty přistoupili, jsme na jedné lodi, těší šéfa Karla Kulu

Sílící pandemie zákeřného koronaviru vzbuzuje v Karlu Kulovi, generálním manažerovi Fotbalu Třinec, skepsi. Třinecký klub přijal nezbytná úsporná opatření a jeho šéf se obává, že fotbalové soutěže v České republice, potažmo i jinde, se už na jaře nejspíše nerozběhnou.

 
 
 
Zápasový servis
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2020 FK Fotbal Třinec & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál
×
Dnes v 10:15
FK Fotbal Třinec
1. SK Prostějov